Piękny gol przewrotką - relacja z meczu GKS Tychy - Olimpia Grudziądz

GKS Tychy wygrał z Olimpią Grudziądz 2:1, ale piękne trafienie dla gości uzyskał Marcin Woźniak. Dla beniaminka to drugie zwycięstwo w sezonie.

Bartosz Zimkowski

Miło meczu nie będzie wspominał Mateusz Mączyński, który już w dziesiątej minucie opuścił boisko i prosto z murawy odjechał karetką. Pierwsze diagnozy są jednak korzystne - zawodnikowi nic nie dolega, ale do niedzieli pozostanie na obserwacji.

GKS prowadzenie objął w 25. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym do siatki Olimpii Grudziądz trafił Mateusz Bukowiec. Do tego momentu mecz był chaotyczny i zawodnicy mieli jeszcze w pamięci zdarzenie z udziałem Mączyńskiego.

Sędzia przedłużył drugą połowę aż o dziewięć minut. W końcówce goście atakowali odważniej, lecz brakowało stworzenia sobie dogodnej sytuacji. Na przerwę schodzili zatem przegrywając.

Po zmianie stron znów bramkę zdobyli gospodarze. Piotr Rocki wyszedł sam na sam z Michałem Wróblem i doświadczony zawodnik wykorzystał idealną sytuację. Strzelił gola i GKS Tychy prowadził już 2:0.

Tyszanie cofnęli się do obrony i czekali na to, co zrobi Olimpia. Ta przejęła inicjatywę, jednak biła głową w mur. Spora przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na sytuacje strzeleckie.

Kontaktowego gola udało się zdobyć trzy minuty przed końcem. Pięknym strzałem przewrotką popisał się Marcin Woźniak. Olimpia do ostatniego gwizdka sędziego starała się zdobyć choćby punkt.

Na nic to się zdało - GKS wygrał 2:1 i po raz drugi w sezonie sięgnął po komplet punktów. Ma jednak o jedno "oczko" mniej na koncie od Olimpii. Ta na wyjeździe radzi sobie fatalnie: 4 mecze i trzy porażki.

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)

1:0 - Mateusz Bukowiec 25'
2:0 - Piotr Rocki 51'
2:1 - Marcin Woźniak 87'

GKS Tychy: Piotr Misztal - Maciej Mańka, Tomasz Balul, Mateusz Kupczak, Mateusz Bukowiec, Piotr Rocki (82' Mateusz Wawoczny), Marcin Folc (73' Ivica Zunić), Bartłomiej Babiarz, Adrian Chomiuk, Mateusz Mączyński (10' Jakub Bąk), Łukasz Kopczyk.

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel - Marcin Woźniak, Marcin Staniek, Sławomir Mazurkiewicz (81' Dariusz Gawęcki), Robert Pisarczuk, Mariusz Kryszak (67' Maciej Rogalski), Dariusz Kłus, Robert Szczot, Adrian Frańczak (60' Marcin Smoliński), Piotr Ruszkul, Adam Cieśliński.

Żółte kartki: Sławomir Mazurkiewicz, Marcin Woźniak, Robert Szczot, Maciej Rogalski, Marcin Staniek (Olimpia).

Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów).