Anglia: Sześciu Polaków na boisku

Sześciu Polaków pojawiło się w sobotę na angielskich boiskach. Fatalnie będzie wspominał ten dzień Wojciech Szczęsny, który popełnił wielki błąd.

Bartosz Zimkowski

PREMIER LEAGUE

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - Polak zagrał 90 minut w wygranym przez Arsenal meczu z Southampton. Kanonierzy zwyciężyli aż 6:1, ale jedyna bramka dla Świętych padła po fatalnym błędzie polskiego golkipera.

THE CHAMPIONSHIP

Tomasz Cywka (Barnsley) - pełne spotkanie przeciwko Blackpool. Barnsely nie potrafiło jednak wygrać przed własną publicznością.

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - na boisku pojawił się na ostatnie 10 minut. Nottingham rywalizowało z Birmingham City i zremisowało 2:2. Polak na murawie zameldował się przy stanie 2:1 dla Blues.

Grzegorz Sandomierski (Blackburn Rovers) - poza meczową kadrą na mecz z Bristol City. Blackburn wygrało, ale Paul Robinson puścił aż trzy gole.

LEAGUE ONE

Bartosz Białkowski (Notts County) - polski golkiper puścił dwie bramki w wyjazdowym meczu z Oldham Athletic (2:2). Notts spadło z pozycji lidera na drugą lokatę.

LEAGUE TWO

Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w domowym spotkaniu z York City. Nie zdołał zachować czystego konta, a mecz zakończył się remisem 1:1.

BLUE SQUARE PREMIER

Adrian Cieślewicz (Wrexham) - 21-letni polski pomocnik wystąpił od pierwszej minuty w wyjazdowym meczu z Luton Town (0:0). Boisko opuścił w 81. minucie.