Strzelecka niemoc Elany - wyniki spotkań 8. kolejki gr. zachodniej II ligi

Tylko dwa punkty w siedmiu spotkaniach to dorobek piłkarzy Elany. Torunianie mają spore kłopoty ze zdobywaniem bramek i dlatego zasłużenie zamykają ligową tabelę.

Adrian Dudkiewicz

Czary goryczy przelała środowa porażka z Górnikiem Wałbrzych 0:3. Nic nie pomogło urlopowanie trenera Wędzyńskiego. Jak zespół grał słabo, tak gra do teraz i nic nie wskazuje na poprawę takiego stanu rzeczy. Torunianie przez siedem rozegranych spotkań nie potrafili ani razu trafić do siatki rywali. Nic więc dziwnego, że zamykają tabelę grupy zachodniej II ligi.

Może zmiana trenera podziała na nich mobilizująco. Tak jak na piłkarzy Tura Turek. Ci po przyjściu Piotra Zajączkowskiego w środowe popołudnie ograli pretendujący do awansu Raków Częstochowa 2:0. - Dążyliśmy do wyrównania, ale nadzialiśmy się na kontrę Tura i zrobiło się 2:0. Po przerwie, mimo naszych ataków mieliśmy tylko jedną dobrą okazję Joshuy Baloguna. Gospodarze byli bardzo zdeterminowani, bardzo chcieli wygrać i to też miało wpływ na wynik. W naszej drużynie widać też było brak Pawła Kowalczyka i Daniela da Silvy. W trakcie meczu odnowił się też uraz Piotrowi Mastalerzowi - tłumaczył po meczu trener rywali Jerzy Brzęczek.

Już tradycyjnie na własnym boisku zawodzi Zagłębie. Sosnowiczanie do siatki rywali nie trafili już od ponad 300 minut. Ponadto w bramce gości świetnie spisywał się były bramkarz Zagłębia, Maciej Gostomski. To wystarczyło, aby Bytovia Bytów mogła odkuć się po porażce u siebie z Jarotą Jarocin.

- Graliśmy na bardzo gorącym terenie z bardzo dobrym przeciwnikiem. Praktycznie przez całe spotkanie to Zagłębie prowadziło grę. My próbowaliśmy kontrować. Po jednej z kontr mieliśmy rzut rożny, udało się przechytrzyć obrońców Zagłębia i zdobyliśmy bramkę. Później zawodnicy Zagłębia z każdą minutą grali coraz bardziej nerwowo. Nie dziwię się, bo z tego co wiem, to czwarty kolejny mecz, w którym przegrywali na własnym boisku - ocenił po meczu szkoleniowiec Bytovii, Waldemar Walkusz.

WYNIKI SPOTKAŃ 8. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Gryf Wejherowo - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
1:0 - Warcholak 46'

Rozwój Katowice - Calisia Kalisz 0:0

Tur Turek - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
1:0 - Gląba 34'
2:0 - Dolewka 74'

Chojniczanka Chojnice - Ruch Zdzieszowice 2:0 (0:0)
1:0 - Mikołajczak 54'
2:0 - Reltewski 68'

Jarota Jarocin - MKS Kluczbork 1:1 (1:1)
1:0 - Owczarek 24'
1:1 - Niziołek 74'

Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów 0:1 (0:1)
0:1 - Hirsz 19'

KS Polkowice - Energetyk ROW Rybnik 4:0 (1:0)

3:2 - Sikorski 72'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!