Hiszpania: Zwycięski debiut Perquisa, premierowy gol Brożka

Blisko miesiąc od podpisania kontraktu z Betisem na debiut w Primera Division czekał Damien Perquis. Reprezentant Polski pojawił się na murawie w pierwszej połowie spotkania z Espanyolem Barcelona.

Konrad Kostorz

Betis Sewilla był faworytem pojedynku z Espanyolem, który w pierwszych czterech meczach zgromadził tylko jeden punkt. Wynik otworzył po podaniu Benata Etxebarrii stoper Paulao, który w 41. minucie doznał kontuzji kostki i musiał opuścić murawę. Jego miejsce zajął Damien Perquis, który 28 sierpnia przeniósł się do Betisu z FC Sochaux.

Kadrowicz Waldemara Fornalika pozostał na placu gry do ostatniego gwizdka, a drużyna Pepe Mela zachowała czyste konto i awansowała na 3. miejsce w tabeli. We wcześniej rozegranych spotkaniach 5. kolejki Primera Division drugie zwycięstwa w tym sezonie odniosły Real Saragossa i Celta Vigo.

Paweł Brożek w swoim drugim występie ligowym w Recreativo Huelva wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Polski pojawił się w wyjściowym składzie i w 55. minucie otworzył wynik meczu z Lugo CD. Ostatecznie zespół 29-latka zwyciężył 3:0 i awansował na 8. miejsce w Segunda Division.

Real Saragossa - Osasuna Pampeluna 3:1 (2:1)
1:0 - Postiga 4'
1:1 - Armenteros 29'
2:1 - Timor 45' (sam.)
3:1 - Apono 71' (k.)

Celta Vigo - Getafe CF 2:1 (0:0)
1:0 - Fernandez 57'
1:1 - Barraga 59'