Bundesliga: Przebudzenie Wieśniaków, emocje w Bremie, Sobiech zszedł z urazem

W niedzielne popołudnie dokończona została 4. kolejka niemieckiej ekstraklasy. Pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze Hannoveru 96.

Konrad Kostorz
Derbowy pojedynek na BayArena od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Luciena Favre'a - Juan Arango kapitalnym kilkudziesięciometrowym podaniem uruchomił Patricka Herrmanna, który wykorzystał sytuację sam na sam. Odpowiedź Aptekarzy była szybka: Michal Kadlec idealnie przymierzył z narożnika pola karnego w okienko.

Od tego momentu zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy stworzyli mnóstwo dogodnych okazji. W bramce Gladbach kapitalnie spisywał się jednak Marc-Andre ter Stegen, a w 70. minucie Andre Schuerrle zmarnował rzut karny, trafiając w słupek! Podział punktów to, sądząc z przebiegu spotkania, duży sukces Borussii.

Pierwszy raz w sezonie zwyciężyły Wieśniaki, chociaż przez długie fragmenty grały przeciętnie. W 26. minucie Koena Casteelsa zupełnie zaskoczył Matthieu Delpierre, który niefortunnie interweniował, próbując przeszkodzić w dojściu do piłki Arturowi Sobiechowi. Polski napastnik tuż przed przerwą doznał urazu i w 44. minucie został zmieniony przez Didiera Ya Konana.

Drużyna Markusa Babbela wyrównała błyskawicznie po kapitalnej akcji Fabiana Johnsona. Po zmianie stron Hoffenheim dominowało i przewagę udokumentowało trafieniem Sejada Salihovicia po wrzutce Kevina Vollanda. Po uderzeniu Bośniaka Ron-Robert Zieler zatrzymał piłkę tuż za linią bramkową. Wynik po szybkiej kontrze Vollanda ustalił Daniel Williams.

Wciąż bez zwycięstwa są piłkarze VfB Stuttgart, ale z remisu na WeserStadion mogą być zadowoleni. Pod nieobecność zawieszonego Vedada Ibisevicia przełamał się Cacau, który doprowadził do remisu 2:2. Nie lada wyczynu dokonał Assani Lukimya, który wszedł do gry w 88. minucie i po kilkudziesięciu sekundach otrzymał czerwoną kartkę za faul na Georgu Niedermeierze.