Burkhardt błyszczy w Azerbejdżanie, zobacz kolejną bramkę Polaka (wideo)

W znakomitej dyspozycji znajduje się 10-krotny reprezentant Polski Marcin Burkhardt. W dużej mierze dzięki 29-letniemu pomocnikowi Simurq Zaqatala przewodzi tabeli ligi azerskiej.

Konrad Kostorz

Marcin Burkhardt zadebiutował w Simurqu 4 sierpnia krótko po podpisaniu kontraktu. Pierwszego gola zdobył w połowie września w wygranym 2:0 meczu z Revanem Baku.

Zobacz gola Burkhardta (wideo) Kilka dni później zespół z Zaqatali pokonał 2:0 Chazar Lenkoran, a jedno z trafień było autorstwa Burkhardta. Były zawodnik Amiki Wronki i Legii Warszawa oddał kapitalny strzał z dystansu.

Zobacz bramkę Burkhardta (wideo) 24 września Burkhardt strzelił kolejnego gola, który dał Simurqowi wygraną 2:1 w potyczce z Kapazem Ganja. Bramka padła w 85. minucie meczu. Po 6 kolejkach sezonu zespół Polaka w 4 zwycięstwa i 2 remisami przewodzi tabeli azerskiej ekstraklasy.