Anglia: Czterech Polaków na boisku

Czterech polskich piłkarzy pojawiło się we wtorek na angielskich boiskach. Na ławkę rezerwowych powędrował Artur Krysiak, bramkarz Exeter City.

Bartosz Zimkowski

W The Championship tradycyjnie od pierwszej minuty wystąpili Tomasz Cywka oraz Tomasz Kuszczak. Pierwszy w barwach Barnsley przebywał na murawie przez pełne 90 minut, lecz jego drużyna musiała uznać wyższość Peterborough United (0:2), które jest ostatnim zespołem w lidze.

Z kolei Kuszczak nie zachował czystego konta w pojedynku Brighton and Hove z Ipswich Town. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a polskiego bramkarza w 27. minucie pokonał Daryl Murphy. Brighton spadło na trzecią pozycję.

Od pierwszej minuty dla Wolverhampton Wanderers zagrał Sławomir Peszko. Wilki niespodziewanie przegrały z Crystal Palace 1:2. Na boisku przebywał do 69. minuty, a chwilę wcześniej Orły zdobyły gola na 1:1.

W League One pełne 90 minut zaliczył Bartosz Białkowski. Notts County przegrało ze Stevenage 1:2, a jedną z bramek Polak puścił po strzale z rzutu karnego. Tymczasem w League Two miejsce w składzie Exeter City stracił Artur Krysiak. Wygraną nad Barnet oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.