Ligue 1: Bordeaux pewnie wygrało z FC Nantes, porażka Auxerre

W wyjściowej jedenastce AJ Auxerre ponownie znaleźli się dwaj Polacy, podopieczni Jeana Fernandeza zagrali jednak słabo i przegrali na własnym stadionie z OGC Nice. W niedzielę trzy punkty wywalczyły także zespoły Rennes i Girondins Bordeaux.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Auxerre nie wykorzystali atutu własnego boiska i na Stade l'Abbé-Deschamps zanotowali porażkę z OGC Nice. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla drużyny gości Ala Eddine Yahia, dla którego był to pierwszy gol w barwach tego klubu. Trener Jean Fernandez do gry w wyjściowej jedenastce desygnował dwóch Polaków, Ireneusz Jeleń rozegrał cały mecz, a Dariusza Dudkę zastąpił w 46. minucie Daniel Niculae. Zaprezentowali się oni jednak słabo i nie byli wyróżniającymi się graczami w zespole Auxerre.

W pozostałych spotkaniach wygrywali gospodarze, Bordeaux zgodnie z oczekiwaniami wygrało z beniaminkiem z Nantes, natomiast Rennes po emocjonującej końcówce pokonało Lille OSC. Podopieczni Guy'a Lacombe do 90. minuty przegrywali 0:1, ale ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.