Primera Division: Czerwona sobota w Hiszpanii, znów ciemność na stadionie

Kolejny tydzień na pierwsze zwycięstwo w sezonie musi poczekać Espanyol Barcelona. Tymczasem już po raz drugi w trwających rozgrywkach mieliśmy problem z oświetleniem na stadionie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Pierwsze zwycięstwo od czterech kolejek odnieśli gracze Rayo Vallecano, którzy po dobrym początku pokonali Deportivo La Coruna. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale jednym z najlepszych graczy beniaminka był golkiper, Daniel Arunzubia.

Wiele pretensji do sędziego mogą mieć piłkarze Realu Saragossa, którzy z Getafe stracili jedyną bramkę po niesłusznie odgwizdanym rzucie karnym. Ponadto kilka minut wcześniej arbiter zbyt pochopnie wyrzucił z boiska Alvaro Gonzaleza. Aragończycy musieli więc grać w dziewiątkę, gdyż na samym początku meczu, za ostry faul, z boiska wyleciał Christian Koffi Romaric. Mimo osłabienia, gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, lecz na wysokości zadania stanął bramkarz Azulones, Miguel Angel Moya.

Wciąż jedyną drużyną bez zwycięstwa pozostaje Espanyol Barcelona. Los Pericos byli blisko pokonania Realu Valladolid, lecz w doliczonym czasie gry sędzia nie uznał prawidłowego gola Joana Verdu.

Z 17-minutowym opóźnieniem odbył się mecz Betisu Sewilla i Realu Sociedad. W stolicy Andaluzji wysiadło bowiem zasilanie i początkowo wydawało się, że kolejny mecz w tym sezonie zostanie przełożony przez brak światła. Los Verdiblancos ostatecznie pokonali Basków, a poza kadrą meczową znalazł się Damien Perquis.

Do zdrowia powrócił już jego konkurent w środku defensywy, Paulao, który strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie. Reprezentant Polski ma jednak szansę pojawić się w kolejnym meczu, gdyż czerwoną kartkę obejrzał inny obrońca, Mario.

Cały mecz w Recreativo Huelva zagrał za to Paweł Brożek. Ekipa Polaka pokonała u siebie AD Alcorcon 4:2, a bohaterem został partner byłego Wiślaka - Chuli. Młody wychowanek Recre ustrzelił hat-tricka.

Rayo Vallecano - Deportivo La Coruna 2:1 (2:1)
1:0 - Piti 18'
2:0 - Jose Carlos 29'
2:1 - Pizzi (k.) 41'

Real Saragossa - Getafe CF 0:1 (0:0)
0:1 - Diego Castro (k.) 64'

Czerwone kartki: Romaric /9'/, Alvaro Gonzalez /53'/ (Saragossa) oraz Barrada /84'/ (Getafe).

Real Valladolid - Espanyol Barcelona 1:1 (0:0)