Serie A: Kapitalne zmiany dały Juventusowi zwycięstwo w hicie (wideo)

Mecz na szczycie pomiędzy Juventusem Turyn a SSC Napoli otworzył 8. kolejkę włoskiej ekstraklasy. Kibice w stolicy Piemontu zobaczyli dwa gole.

Konrad Kostorz

Pierwsza połowa szlagieru nie była porywającym widowiskiem. Lekko przeważali Bianconeri, jednak niewiele z tego wynikało. W 14. minucie oko w oko z Morganem De Sanctisem mógł stanąć Sebastian Giovinco, ale źle przyjął piłkę. W odpowiedzi Edinson Cavani oddał strzał z rzutu wolnego, po którym futbolówka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką! Na kolejną okazję kibice czekali do 45. minuty - Claudio Marchisio uderzył potężnie i minimalnie niecelnie.

Po zmianie stron obie drużyny ruszyły do przodu, a kibice obserwowali ciekawsze spotkanie. W 56. minucie wymarzonej sytuacji nie wykorzystał Giovinco. Gdy do końca meczu pozostał kwadrans, sztab szkoleniowy Juve podjął decyzję o wprowadzeniu do gry Martina Caceresa i Paula Pogby i okazało się to strzałem w "10".

Urugwajczyk otworzył wynik rywalizacji, wykorzystując centrę Andrei Pirlo z rzutu rożnego. Na 2:0 podwyższył Francuz, popisując się kapitalnym uderzeniem z powietrza sprzed pola karnego. Stara Dama nie zachwyciła i nie rozegrała wielkiego meczu. Zespół Waltera Mazzarriego nie odstawał od obrońców tytułu, ale do Neapolu wraca bez zdobyczy punktowej.

Juventus Turyn - SSC Napoli 2:0 (0:0)
1:0 - Caceres 80'
2:0 - Pogba 82'

Juventus: Storari - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichsteiner, Vidal (75' Pogba), Pirlo, Marchisio, Asamoah (78' Caceres) - Giovinco, Quagliarella (60' Matri).

Napoli: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Gamberini (85' Insigne) - Maggio, Inler, Behrami, Zuniga - Hamsik - Pandev, Cavani.

Żółte kartki: Vidal, Chiellini, Barzagli (Juventus) oraz Cavani, Campagnaro, Inler (Napoli).