Manchester City: Na kłopoty Edin Dzeko (wideo)

Edin Dzeko potwierdził, że jest najlepszym rezerwowym w Premier League. Po raz kolejny zdobył cennego gola. Tym razem przeciwko Tottenhamowi Hotspur.

Bartosz Zimkowski

Sporo przed tym meczem pisało się o posadzie Roberto Manciniego. Manchester City z czterech ostatnich spotkań wygrało tylko jedno, a w tygodniu zawiódł w Lidze Mistrzów. Zaledwie zremisował z Ajaxem Amsterdam.

Pojedynek z Kogutami nie zaczął się dla Włocha udanie. W 21. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola głową zdobył Steven Caulker. Jednak spory błąd popełnił Joe Hart.

Puszczony gol przez Harta:

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Mieli okazje - m.in. Carlos Tevez oraz Pablo Zabaleta. Nie zdołali ich wykorzystać i do przerwy Tottenham prowadził 1:0.

Dopiero w 65. minucie udało się miejscowym zdobyć gola. Niezawodny Sergio Aguero minął zwodem obrońcę i strzałem z lewej nogi zaskoczył Brada Friedela.

Gol Aguero:

17 minut przed końcem pojawił się super rezerwowy Man City Edin Dzeko. Dwie minuty przed końcem po podaniu Davida Silvy ładnym strzałem z woleja zapewnił gospodarzom cenne trzy punkty. Dla Bośniaka był to szósty gol zdobyty w Premier League w tym sezonie, kiedy pojawił się na murawie jako zmiennik.

Manchester City - Tottenham Hotspur 2:1 (0:1)
0:1 - Steven Caulker 21'
1:1 - Sergio Aguero 65'
2:1 - Edin Dzeko 88'