KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oscar Tabarez: Polacy to wysocy oraz dobrze zorganizowani zawodnicy

W środę, 14 listopada reprezentacja Urugwaju rozegra spotkanie z kadrą Waldemara Fornalika na PGE Arenie Gdańsk. Szkoleniowiec tej kadry, Oscar Tabarez z pełnym szacunkiem podchodzi do rywala.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Reprezentacja Urugwaju na mistrzostwach świata w RPA zajęła czwarte miejsce, jednak ostatnio obniżyła loty, przegrywając trzy na cztery spotkania. - Będzie to dla mnie ważny mecz. Zdaję sobie sprawę, że ostatnie cztery pojedynki były fatalne w wykonaniu mojej reprezentacji, natomiast w marcu czeka mnie bardzo ważne spotkanie, do którego się przygotuję. Zdaję sobie sprawę, że mecz z Polską oraz nasze kolejne spotkanie, to będzie forma przygotowań do pojedynków o stawkę - powiedział Oscar Tabarez, trener reprezentacji Urugwaju. - Byłoby to przesadą, żeby stwierdzić iż mecz z Polską będzie decydował o tym na jakiej pozycji się znajdujemy. Sześć lat temu byliśmy trzydziestą reprezentacją na świecie, teraz jesteśmy na jedenastym miejscu. Mecz z Polską jest jednym z wielu, które rozegramy. To spotkanie ważne, ale nie decydujące - dodał.

Szkoleniowiec kadry Urugwaju nie jest przekonany, czy obecną dyspozycję jego kadry można określić jako kryzys. - Czy jest to kryzys, czy nie odpowiedzą najbliższe miesiące. Jeszcze dwa miesiące temu byliśmy czwartą drużyną na świecie i to było bezdyskusyjne. Porażki się zdarzają, ale naszą siłę pokażą najbliższe miesiące - stwierdził trener, który nie zabrał do Gdańska Diego Forlana. - Tu nie tylko nie ma Diego Forlana, ale kilku innych piłkarzy. Mam swoją koncepcję gry. To jest tak, że często piłkarz nie spełnia odpowiednich kryteriów i nie jest powoływany. Dlatego właśnie nie zabrałem do kadry tego zawodnika - dodał Oscar Tabarez.

Konferencja prasowa z trenerem Urugwaju rozpoczęła się wtedy, gdy piłkarze tej kadry trenowali na PGE Arenie Gdańsk. - Prawdziwy trening odbyliśmy rano, w tej chwili to są zajęcia. Rozpoznajemy stadion. Zwróciliśmy się o to, aby mecz był rozegrany w Polsce, bo znamy wartość tej kadry. Polska zdobyła kiedyś medal na mistrzostwach świata, medal olimpijski. Szanujemy tą reprezentację i nie jedziemy tylko na taki sobie mecz. Chcemy grać mecze wyjazdowe i to jedno z serii takich spotkań. Wierzę, że Polacy zagrają poważny mecz. Ważne, że mecz jest w Europie i powinno to przynieść spodziewane efekty szkoleniowe - przewiduje Tabarez.

Oscar Tabarez przygotowując zespół do meczu z Polską, obejrzał kilka spotkań biało-czerwonych. - Będzie to dla nas trudny mecz. Widziałem wszystkie mecze, które rozegrała Polska na Euro 2012. Dla celów szkoleniowych służył nam mecz Polska - Anglia, który bardzo dobrze zagrała wasza reprezentacja. Polacy to wysocy, dobrze zorganizowani zawodnicy. Spodziewam się ciekawego widowiska. Nie chciałbym rozmawiać o tym kto jest faworytem. Nie jestem dziennikarzem, ani nikim kto potrafi przewidzieć mecz. Boisko odpowie jaki będzie wynik i kto będzie zwycięzcą - zakończył,

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • Amadeusz Zgłoś komentarz
  Ja tu tylko jestem ciekawy, czy Tabarez naprawdę tak szanuje Polskę i naszą reprezentację, czy to tylko takie gadanie, żeby się przypodobać... Coś czuję, że to drugie...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×