Ligue 1: Zwycięstwo Auxerre, gol Jelenia

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłka nożna
/ Piłka nożna

Choć w meczu FC Lorient - AJ Auxerre to gospodarze byli stroną przeważającą i oddali więcej strzałów, trzy punkty wywalczyli podopieczni Jeana Fernandeza. W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci, jedyną niespodzianką było zwycięstwo Grenoble, beniaminek ograł faworyzowaną drużyną AS Monaco.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze AJ Auxerre odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie, podopieczni Jeana Fernandeza pokonali na wyjeździe FC Lorient 2:0. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Ireneusz Jeleń, dla którego było to już drugie trafienie w bieżących rozgrywkach. Polak przebywał na boisku do 85. minuty, kiedy to zastąpił go Maxime Jasse. Niespodziewanie w wyjściowej jedenastce zabrakło miejsca dla Dariusza Dudki, 25-letni pomocnik w 80. minucie zmienił Kamela Chafni'ego.

Kolejne trzy punkty wywalczył beniaminek z Grenoble, który pokonał faworyzowane AS Monaco. Na Stade des Alpes kibice obejrzeli zacięty, wyrównany pojedynek, a zwycięstwo drużynie gospodarzy zapewnił Daniel Moreira, który w 18. minucie pokonał Stéphane Ruffiera.

Ponownie bardzo słabo zaprezentowali się natomiast zawodnicy FC Nantes. Zespół prowadzony tymczasowo przez Christiana Lariepe, który zastąpił zwolnionego w tym tygodniu Michela Der Zakariana, prowdził wprawdzie po 20 minutach 1:0 z Le Mans, ale później to goście przejęli inicjatywę i bezwzględnie wypunktowali słabości beniaminka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:4.

W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci. Pozycję lidera utrzymał Olympique Marsylia, który pokonał FC Sochaux. Ważne zwycięstwo odniósł zespół AS Nancy, który przeżywał ostatnio wyraźny kryzys. Tym razem podopieczni Pablo Correi nie zawiedli i ograli Le Havre.