Pogoń testowała w sparingu. Sięgnie po byłego gracza Manchesteru United?

Pogoń pokonała w sparingu 2:1 Drawę Drawsko Pomorskie. Artur Skowronek przyglądał się testowanym ligowcom z Charlesem Nwaogu na czele, a także byłemu zawodnikowi Manchesteru United.

Szansę występu przeciw trzecioligowcowi otrzymali głównie młodzi gracze z zaplecza pierwszego zespołu. Poza nimi zaprezentowali się testowani m.in.: defensorzy Tomasz Wisio (ostatnio Red Bull Lipsk) i Krzysztof Michalak (ostatnio Polonia Bytom), król strzelców I ligi sprzed dwóch sezonów Charles Nwaogu oraz Floribent N’Galula, który w przeszłości znalazł się w kadrze rezerw Manchesteru United.

Przed przerwą Pogoń uzyskała dwubramkowe prowadzenie. Wynik otworzył w 18. minucie precyzyjnym strzałem z szesnastego metra Kamil Zieliński. Po dziesięciu minutach na 2:0 trafił Charles Nwaogu. Portowcy rozpoczęli drugą część rozkojarzeni, za co zostali skarceni golem kontaktowym Marcina Dymka, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Na testach w Drawie pojawił się zawodnik Floty Świnoujście Solomon Mawo.

Pogoń Szczecin - Drawa Drawsko Pomorskie 2:1 (2:0) 1:0 - Kamil Zieliński 18' 2:0 - Charles Nwaogu 28' 2:1 - Marcin Dymek 46'

Pogoń: Krystian Rudnicki (46' Grzegorz Otocki) - Mateusz Sobolczyk, Tomasz Wisio, Sebastian Rudol, Krzysztof Michalak, Floribent N'Galula, Mateusz Wilk, Takuya Murayama, Szymon Kapelusz (46' Mateusz Koj), Kamil Zieliński (46' Kajetan Pogorzelczyk), Charles Nwaogu.