Stadiony na Euro 2020 już wybrane?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Niemiecki Bild przedstawił listę 13 obiektów, na których najprawdopodobniej odbędą się mecze mistrzostw Europy w 2020 roku. Niestety w zestawieniu brakuje polskich stadionów.

W tym artykule dowiesz się o:

Według zwykle dobrze poinformowanego Bildu Euro 2020 ma odbyć się w 13 miastach na 13 obiektach. Oficjalna decyzja w tej sprawie powinna zapaść w marcu 2013 roku.

Faworytem do zorganizowania półfinałów oraz finału jest Stambuł. - Turcy od dłuższego czasu starają się o organizację mistrzostw, dotyczyło to także roku 2020. Wisienka na torcie najprawdopodobniej przypadnie więc właśnie im - tłumaczy przedstawiciel niemieckiej federacji piłkarskiej. Sytuacja ulegnie zmianie, jeśli Stambułowi zostanie przyznana organizacja igrzysk olimpijskich za 8 lat.

Jeśli lista Bildu się potwierdzi, kilka stadionów przed ugoszczeniem uczestników ME będzie musiało przejść gruntowną modernizację. Dotyczy to przede wszystkim obiektów w Zagrzebiu, Rzymie i Brukseli.

Wśród wytypowanych przez dziennikarzy stadionów brakuje kilku znanych aren z pominiętych krajów. Chodzi m.in. o Stadion Olimpijski w Kijowie, Parken w Kopenhadze, nowo otwartą Friends Arena w Sztokholmie, Aviva Stadium w Dublinie, Arena Nationala w Bukareszcie, Ernst Happel Stadion w Wiedniu, czy wreszcie Stadion Narodowy w Warszawie.

Stadiony, na których prawdopodobnie odbędzie się Euro 2020:

Turk Telekom Arena w Stambule (Turcja) Stadion u Maksimiru w Zagrzebiu (Chorwacja) St Jakob-Park w Bazylei (Szwajcaria) Stadio Olimpico w Rzymie (Włochy) Stadion Łużniki w Moskwie (Rosja) Santiago Bernabeu w Madrycie (Hiszpania) Stadion Olimpijski w Atenach (Grecja) Estadio da Luz w Lizbonie (Portugalia) Stade de France w Paryżu (Francja) Stadion Króla Baudouina I w Brukseli (Belgia) Stadion Wembley w Londynie (Wielka Brytania) Olympiastadion w Berlinie (Niemcy) Amsterdam Arena w Amsterdamie (Holandia)

Źródło artykułu: