Liderzy zawiedli - podsumowanie 7. kolejki II ligi gr. wschodniej

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

W 7. kolejce II ligi gr. wschodniej odbyło się kilka ciekawych spotkań. Punkty straciły drużyny, które do tej pory były na czele tabeli. Dzięki temu do walki o awans włączyły się zespoły Kolejarza Stróże, Ruchu Wysokie Mazowieckie i dość niespodziewanie Wigier Suwałki. Ci ostatni postarali się o sporą niespodziankę i pokonali w Łowiczu spadkowicza z dawnej II ligi 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Ruch wraca do gry

Po słabym starcie sezonu do gry wraca Ruch Wysokie Mazowieckie. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego tym razem pokonali Jezioraka Iławę 2:1. Jedną z bramek zdobył młody, obiecujący napastnik Michał Twardowski. Jest to już jego czwarty gol w tym sezonie co plasuje go w ścisłej czołówce najskuteczniejszych zawodników ligi. Z kolei Jeziorak w tym sezonie na wyjazdach nie zdobył jeszcze żadnego punktu.

W kratkę w tym sezonie gra Hetman Zamość. W zeszłym tygodniu piłkarze tego klubu przegrali 1:4 u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie. W sobotę rozgrywali wyjazdowe spotkanie z Concordią Piotrków Trybunalski. Goście wygrali po bramce Mateusza Kołodziejskiego, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Cieciury. Kołodziejski dołączył do zespołu Hetmana przed tym meczem, został on wypożyczony z Arki Gdynia.

Kolejnej wysokiej porażki doznał ŁKS Łomża. Tym razem piłkarze z województwa podlaskiego dostali lekcję od Sandecji Nowy Sącz. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza zaaplikowali rywalom aż cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a klasycznym hat-trickiem popisał się Piotr Bania.

Faworyci stracili punkty

7. serii spotkań z pewnością nie będą dobrze wspominać dotychczasowi liderzy rozgrywek. W sobotę rewelacyjny beniaminek z Otwocka zremisował na wyjeździe z przeciętnym Okocimskim KS Brzesko 1:1. Goście od 13. minuty prowadzili po trafieniu Christiana Okafora-Agu, ale w 64. minucie z rzutu karnego wyrównał Łukasz Szczoczarz, dla którego było to piąte trafienie w tym sezonie. Dzięki tej bramce Szczoczarz jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Start po tej kolejce jest jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała jeszcze meczu.

Do sensacji doszło w Aleksandrowie Łódzkim. Po raz kolejny sprawdziło się twierdzenie, że Sokół jest drużyną własnego boiska i na domowym obiekcie jest w stanie wygrywać z dużo bardziej utytułowanymi rywalami. Tym razem pokonali faworyta do awansu - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jedyną bramkę w tym spotkaniu na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego zdobył Przemysław Sztybrych. Jest to pierwsza porażka KSZO w tym sezonie.

Swoich fanów zawiódł również Pelikan Łowicz. Biało-zieloni w niedzielę przegrali przed własną publicznością z Wigrami Suwałki 1:2. Goście zasłużenie wywożą z Łowicza trzy punkty, a Bogdan Pisz ponownie dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Był do tego jednak zmuszony, ponieważ na urazy narzeka aż czterech podstawowych piłkarzy, którzy w tym sezonie mają decydować o grze Ptaków.

Górnik gromi

Aż sześć bramek zobaczyli kibice w Wieliczce. Miejscowy Górnik rozbił beniaminka z Pińczowa aż 6:0. Co ciekawe wszystkie bramki padły w niespełna pół godziny drugiej połowy. Klasyczny hat-trick w tym meczu skompletował Daniel Jarosz, który otworzył wynik spotkania w 59. minucie i postawił "kropkę nad i" w 87.

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniósł Kolejarz Stróże. Tym razem piłkarze z Małopolski wygrali na wyjeździe z solidnym Przebojem Wolbrom 1:2. Obie bramki dla gości zdobył Piotr Chlipała, dla którego były to bramki numer dwa i trzy w sezonie.

Wciąż bez zwycięstwa w lidze jest Stal Poniatowa. Tym razem beniaminek uległ na własnym stadionie OKS 1945 Olsztyn 1:2. Goście dominowali w pierwszej połowie co udokumentowali golem. W drugiej odsłonie gry Stal ruszyła do odrabiania strat i w 54. minucie została skarcona, a drugą bramkę dla OKS-u zdobył Grzegorz Piesio. Gospodarze odpowiedzieli 10. minut później trafieniem Bartłomieja Mazurka. Stal mogła nawet doprowadzić później do remisu, ale z 5. metrów fatalnie przestrzelił Tomasz Wójcik.

Pozycję lidera utrzymał Start Otwock, który ma na koncie już 17 punktów, a w tym sezonie nie przegrał jeszcze żadnego spotkania. Trzy punkty straty mają do niego Wigry Suwałki i Kolejarz Stróże. Dużą niespodzianką jest wysoka pozycja zespołu Wigier. Po piętach depcze im KSZO, które ma 13 punktów, ale rozegrany jeden mecz mniej. Tabelę z zaledwie jednym oczkiem zamyka Stal Poniatowa i jak na razie beniaminek jest głównym faworytem do spadku z ligi. Słabo spisuje się również ŁKS Łomża, który jest na 17. pozycji i do tej pory zdobył jedynie 4 punkty. ŁKS ma najsłabszą defensywę w lidze, do tej pory piłkarze tego klubu stracili już 18 bramek.

7. kolejka II ligi gr. wschodniej:

Przebój Wolbrom - Kolejarz Stróże 1:2 (1:1)

1:0 - Lickiewicz 23'

1:1 - Chlipała 33'

1:2 - Chlipała 65'

Okocimski KS Brzesko - Start Otwock 1:1 (0:1)

0:1 - Okafor-Agu 13'

1:1 - Szczoczarz 64'(k.)

Concordia Piotrków Trybunalski - Hetman Zamość 0:1 (0:1)

0:1 - Kołodziejski 44'

Sokół Aleksandrów Łódzki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)

1:0 - Sztybrych 76'

Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łomża 4:0 (0:0)

1:0 - Bania 48'

2:0 - Bania 66'

3:0 - Bania 89'

4:0 - Lewandowski 90'

Górnik Wieliczka - Ponidzie Nida Pińczów 6:0 (0:0)

1:0 - Jarosz 59'

2:0 - Kisiel 62'

3:0 - Gruszka 66'

4:0 - Jarosz 71'

5:0 - Nowak 85'

6:0 - Jarosz 87'

Pelikan Łowicz - Wigry Suwałki 1:2 (0:1)

0:1 - Drągowski 24' (k.)

0:2 - Ołowniuk 63'

1:2 - Grzelczak 90'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Jeziorak Iława 2:1 (1:0)

1:0 - Twardowski 11'

2:0 - Kobeszko 72'

2:1 - Figurski 75' (k.)

Stal Poniatowa - OKS 1945 Olsztyn 1:2 (0:1)

0:1 - Alancewicz 44'

0:2 - Piesio 54'

1:2 - Mazurek 64'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!