Serie A: Odrodzony Inter wygrał hit, Nerazzurri nowymi wiceliderami (wideo)

Gole Fredy'ego Guarina i Diego Milito zapewniły Interowi zwycięstwo nad SSC Napoli. Azzurri przegrywali różnicą dwóch bramek, a po przerwie odpowiedzieli tylko trafieniem Edinsona Cavaniego.

Konrad Kostorz

Inter, który w ostatnich tygodniach prezentował się słabo, w pierwszej połowie szlagieru 15. kolejki spisał się rewelacyjnie pod względem skuteczności. Nerazzurri nie dominowali, a mimo to prowadzili różnicą dwóch bramek.

Wynik otworzył kapitalnym strzałem z woleja Fredy Guarin po precyzyjnym dośrodkowaniu Antonio Cassano z rzutu rożnego. Na 2:0 podwyższył Diego Milito, któremu prostopadle podawał świetnie dysponowany Guarin. Argentyńczyk płaskim strzałem w długi róg zdołał pokonać Morgana De Sanctisa.

W drugiej połowie zarysowała się przewaga Azzurrich, którym przed pierwszym gwizdkiem dawano nieco większe szanse na wygraną. Defensywę gospodarzy złamał w ogromnym podbramkowym zamieszaniu Edinson Cavani, jednak wcześniej biorący udział w akcji Goran Pandev znajdował się na pozycji spalonej i gol nie powinien zostać uznany.

Drużyna Waltera Mazzarriego stworzyła co najmniej dwie dogodne okazje do wyrównania. Przy pierwszej z nich po zagraniu Cavaniego Alvaro Pereira o mały włos nie zdobył gola samobójczego. Po kilku chwilach Samir Handanović w dobrym stylu obronił "główkę" Christiana Maggio.

Inter dzięki zwycięstwu wyprzedził Napoli w tabeli i awansował na pozycję wicelidera. Do prowadzącego Juventusu Turyn czarno-niebiescy tracą 4 "oczka".

Inter Mediolan - SSC Napoli 2:1 (2:0)
1:0 - Guarin 8'
2:0 - Milito 39'
2:1 - Cavani 54'

Inter: Handanović - Ranocchia, Cambiasso, Jesus - Nagatomo, Zanetti, Gargano, Guarin, Pereira - Cassano (59' Palacio), Milito (74' Coutinho).

Napoli: De Sanctis - Gamberini (46' Pandev), Cannavaro, Britos - Maggio, Behrami, Inler (58' Dzemaili), Zuniga, Hamsik (83' Mesto) - Insigne, Cavani.