Ligue 1: Sensacja w Lyonie, bolesna porażka drużyny Krychowiaka

Olympique Lyon jest liderem Ligue 1, ale niewiele brakowało, a w środę przegrałby u siebie z ekipą ze strefy spadkowej. Dobrze spisała się za to grupa pościgowa.
Szymon Mierzyński

Paris Saint Germain odniósł efektowne zwycięstwo nad Valenciennes FC (hat-trick Zlatana Ibrahimovicia), zaś Olympique Marsylia zrehabilitował się za ostatnią klęskę z FC Lorient, ogrywając na wyjeździe Stade Brestois.

Totalnie zawiedli natomiast piłkarze Olympique Lyon. Les Gones rozegrali słabe spotkanie z AS Nancy i w drugiej połowie byli bliscy porażki. Ostatecznie uratowali jedno oczko dzięki bramce Michela Bastosa.

Bolesnej porażki doznało Stade Reims. Drużyna Grzegorza Krychowiaka uległa AC Ajaccio 0:2 i wylądowała tuż nad strefą spadkową. Polak zaliczył 90-minutowy występ.