Spora wpadka Liverpoolu, Man Utd z kolejnym kompletem punktów

Liverpool znów musiał przełknąć gorycz porażki. Na własnym stadionie został ograny przez Aston Villę. Pewnie zwyciężył na Old Trafford Manchester United.

Bartosz Zimkowski

Przed tym spotkaniem Aston Villa miała tylko 15 punktów na koncie i jedno wyjazdowe zwycięstwo. W ostatnich trzech meczach Liverpool FC grał nieźle. Wygrał trzy pojedynki (jedno w Lidze Europy) i wydawało się, że najgorsze The Reds mają za sobą. Mecz z Aston Villą rozpoczęli dobrze, ponieważ stwarzali sobie okazje strzeleckie, które były jednak marnowane. The Villans na prowadzenie wyszli za sprawą młodego belgijskiego napastnika Christiana Benteke. W 29. minucie po raz pierwszy trafił do siatki rywali. Jak się później okazało - był bohaterem tego popołudnia. Dołożył bowiem drugą bramkę, a przy innej asystował.

Liverpool było stać tylko na honorowe trafienie Stevena Gerrarda tuż przed końcem. Po passie dobrych meczów znów kibicom z Anfield przypomniały się demony z przeszłości - słaba skuteczność i sensacyjne porażki. Liverpool zajmuje dwunaste miejsce i już po raz trzeci przegrał przed własną publicznością.

Tymczasem siódmy mecz na Old Trafford wygrał Manchester United. Już po 20. minutach było wiadomo, kto zwycięży. Dzięki trafieniom Robina van Persiego oraz Toma Cleverleya Sir Alex Ferguson nie musiał się denerwować. W drugiej odsłonie Wayne Rooney dołożył trzeciego gola. Gości było stać na honorowe trafienie autorstwa Fraizera Campbella, a więc wychowanka Czerwonych Diabłów. Wicemistrzowie Anglii utrzymali zatem sześciopunktową przewagę nad Man City.

Dopiero w 17. kolejce po raz pierwszy wygrał Queens Park Rangers. Londyńczycy ograli na Loftus Road Fulham Londyn 2:1 i uciekli z ostatniego miejsca.