KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gwiazdy zagrają charytatywnie w Łowiczu

Sześć lat temu odbył się w Łowiczu ostatni charytatywny turniej futsalowy pod szyldem "Gwiazdy na gwiazdkę". W tym roku tradycja tych działań powraca.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Właściwie w 2006 roku odbył się nie tyle turniej futsalowy, co jeden mecz, który miał na celu niesienie pomocy potrzebującym. Od tamtego czasu inicjatywa ta jednak upadła i nic nie zwiastowało jej powrotu.

Jednak w dużej mierze dzięki pomocy wychowanka Pelikana Łowicz, grającego obecnie w Tereku Grozny, Macieja Rybusa wydarzenie to udało się reaktywować i to z nawiązką. W piątek, 21. grudnia, odbędzie się nie tylko jeden mecz charytatywny, ale turniej, w którym udział wezmą cztery zespoły.

Na początku na zasadzie rywalizacji "każdy z każdym" zmierzą się ze sobą następujące ekipy: Gwiazdy Ekstraklasy, Ryba Team (a więc przyjaciele Macieja Rybusa), Orange Sport (zespół złożony z dziennikarzy tej stacji telewizyjnej) oraz Pelikan Łowicz.

Nie są znane jeszcze nazwiska wszystkich gwiazd, które w piątek zawitają w Łowiczu, ale już teraz można zdradzić, że oprócz samego Rybusa publiczności swoje umiejętności zaprezentują chociażby: Daniel ŁukasikJakub Rzeźniczak (obaj Legia Warszawa), Daniel Chyła (Flota Świnoujście), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Łukasz Masłowski, Mariusz StępińskiAdam Banasiak, Radosław Bartoszewicz (wszyscy Widzew Łódź), Wojciech Trochim (Warta Poznań), Piotr Kuklis (Arka Gdynia) czy Marcin Komorowski (Terek Grozny).

W trakcie turnieju prowadzona będzie zbiórka dobrowolnych datków pieniężnych. Jej celem jest zakup wyposażenia do świetlicy środowiskowej oraz sal dydaktyczno-zajęciowych Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu "Nadzieja" z siedzibą w Łowiczu.

Datki będzie można przeznaczać na trzy sposoby. Poprzez zakup cegiełki o wartości 10 zł, wrzucenie dowolnej sumy do puszki kwestarskiej oraz wzięcie udziału w aukcji jednego z przedmiotów przekazanego przez darczyńców.

W trakcie turnieju czas kibicom umilać będzie zespół tańca DNA Dance Studio. Swoje umiejętności pokaże zwycięzca pierwszej w Polsce Ligi Yoyo - Marcel Ołubek - oraz członkowie Łowickiej Akademii Sportu, którzy przygotowali na tę okazję pokaz taekwondo. Początek imprezy o godzinie 16:00.

Portal SportoweFakty.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Oglądaj NA ŻYWO mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×