KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kto będzie strzelał bramki dla Arki?

Łukasz Zwoliński, Maciej Górski, Dariusz Formella czy może Janusz Surdykowski - który z tych piłkarzy będzie stanowił wiosną o sile ataku Arki Gdynia?
Piotr Wiśniewski
Piotr Wiśniewski

Transferowym priorytetem żółto-niebieskich przed rundą wiosenną było pozyskanie bramkostrzelnego napastnika. Wszyscy - kibice, piłkarze, trenerzy, wiedzieli, że brak klasowego snajper był największą bolączką gdynian. Najwięcej - siedem, bramek jesienią strzelił dla Arki Marcus Vinicius da Silva. Tylko, że on nominalnie jest prawoskrzydłowym i z konieczności musiał grać najbardziej wysuniętego piłkarza. Jesienią kompletnie zawiódł - Maciej Górski, Janusz Surdykowski zesłany został do rezerw, a utalentowany Dariusz Formella jest melodią przyszłości.

Sytuację z brakiem piłkarza, który gwarantuje przynajmniej kilka bramek w rundzie miał poprawić Łukasz Zwoliński, który przejdzie do Arki z Pogoni Szczecin na zasadzie wypożyczenia. Jednak wcale nie on może okazać się czarnym koniem trenera Pawła Sikory. Szkoleniowiec gdyńskiej drużyny chce "odkurzyć" Surdykowskiego. - Jeśli Surdykowski w czasie okresu przygotowawczego pokaże, że jego obietnice nie były puste i faktycznie będzie prezentować się lepiej niż poprzednio, to znajdzie miejsce w drużynie. Z pozyskania Zwolińskiego także jestem zadowolony, chciałem go już od dawna - podkreśla Sikora w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

A może opiekun Arki rozgląda się za jeszcze jednym piłkarzem do przedniej formacji? - Okres przygotowawczy jest bardzo długi, a rynek napastników w Polsce mało atrakcyjny. Na tę chwilę większość kadry już mamy. Na pewno będziemy szukać prawego obrońcy i ewentualnie prawoskrzydłowego, bo odszedł od nas już Julien Tadrowski, a jeśli Damian Krajanowski doznałby kontuzji albo musiał pauzować za kartki, to z prawej strony zrobi nam się ogromna dziura - przyznaje szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Ile Arka zyska na transferze Tadrowskiego?

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/trojmiasto.sport.pl
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×