Copa del Sol: Widzew pokonał mistrza Norwegii! (wideo)

Widzew Łódź rozpoczął towarzyski turniej Copa del Sol w Hiszpanii od zwycięstwa nad mistrzem Norwegii, Molde FK. Łodzianie pokonali podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera 3:1.

Bartosz Koczorowicz

W pierwszej odsłonie meczu rozgrywanego na obiekcie La Manga w Cartagenie częściej utrzymywali przy piłce utrzymywali się Norwegowie. Łodzianie jednak utrzymali czyste konto dzięki mądrej grze w obronie duetu stoperów Phibel-Abbes. Ponadto, Widzew zdołał stworzyć sobie więcej okazji na strzelenie bramki w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

W 8. minucie łodzianie powinni objąć prowadzenie, ale Phibel trafił w poprzeczkę. Siedem minut później w wyniku nieporozumienia między bramkarzem rywali a obrońcami piłkę w polu karnym tuż przed bramką odebrał Bartłomiej Pawłowski . Nowy nabytek łodzian podał na środek szesnastki, gdzie czekał Mehdi Ben Dhifallah. W idealnej sytuacji Tunezyjczyk nie trafił jednak w futbolówkę z bliskiej odległości.

Podopieczni Ole Gunnar Solskjaera zagrozili na poważnie bramce Widzewa w 35. minucie. Jeden z napastników Molde przejął piłkę, której nie sięgnął Phibel, jednak posłał futbolówkę obok pustej bramki.

Pomimo dobrego rozpoczęcia drugiej połowy przez łodzian, to Norwegowie pierwsi strzelili gola. W 54. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego sprzed pola karnego Widzewa popisał się Etzaz Hussain. Molde nie cieszyło się jednak długo z prowadzenia, bo już 180 sekund później wynik meczu wyrównał po podaniu Marcin Kaczmarka sprytnym uderzeniem Mariusz Stępiński. Po następnych trzech minutach było już 2:1 dla podopiecznych trenera Radosław Mroczkowskiego. Na uderzenie z 30 metrów zdecydował się Krystian Nowak. Strzał okazał się kapitalny, gdyż piłka wpadła do bramki Molde tuż pod poprzeczką. W 90. Norwegów dobił Kaczmarek, który otrzymał podanie ze środka pola od Stępińskiego i z lewej strony boiska przelobował golkipera Molde, nie dając mu w ten sposób żadnych szans na skuteczną interwencję.

Następne spotkanie w ramach Copa del Sol piłkarze Widzewa rozegrają 27 stycznia o godz. 16 na Pinatar Arena z wicemistrzem Danii, FC Kopenhagą. Pozostałymi grupowymi rywalami czerwono-biało-czerwonych są: FC Vaslui, Tromsoe IL oraz Shanghai East Asia FC.

Molde FK - Widzew Łódź 1:3 (0:0)
1:0 - Hussain 54'
1:1 - M. Stępiński 57'
1:2 - K. Nowak 60'
1:3 - M. Kaczmarek 90'

Skład Widzewa Łódź: Dragojević - Broź, Phibel, Abbes, Bartkowski (65. Płotka), Rybicki (46. Alex), Bartoszewicz (59. Batrović, 78. Gavric), Dudek, Nowak, Pawłowski (46. Kaczmarek), Ben Dhifallah (46. Stępiński M.).