Robert Lewandowski ma patent na FC Nuernberg? Zobacz gole Polaka (wideo)

W piątkowy wieczór Robert Lewandowski rozegra swój trzeci mecz przeciwko FC Nuernberg na Signal Iduna Park w Dortmundzie. W dwóch pierwszych spotkaniach wpisywał się na listę strzelców.

Konrad Kostorz

30 kwietnia 2011 roku Borussia Dortmund pokonała FC Nuernberg w 32. kolejce Bundesligi 2:0, a Robert Lewandowski w 43. minucie podwyższył prowadzenie przyszłych mistrzów Niemiec. Polak otrzymał podanie od Matsa Hummelsa i z dziecinną łatwością oszukał Javiera Pinolę oraz Raphaela Schaefera, którzy w piątek znów spróbują zatrzymać "Lewego".

Borussia i Nuernberg ponownie zmierzyły się w Dortmundzie 20 sierpnia 2011 roku w ramach 3. rundy spotkań kolejnego sezonu. Pojedynek znów zakończył się rezultatem 2:0, a Lewandowski otworzył wynik w 50. minucie po akcji Łukasza Piszczka i Mario Goetzego.

Warto dodać, że Lewandowski potrafi strzelać gole rywalowi z Frankonii także na jego terenie. W rozegranym 5 grudnia 2010 roku pojedynku dortmundczycy zwyciężyli 2:0, a były zawodnik Lecha Poznań w 88. minucie nie dał szans Schaeferowi.

W dwóch pozostałych konfrontacjach z Der Club w Norymberdze (wygrana Borussii 2:0 oraz remis 1:1) Lewandowskiemu nie udało się zdobyć bramki.