PNA: Bafana Bafana za burtą po fatalnych karnych!

Przez godzinę z bardzo dobrej strony prezentowali się gospodarze turnieju. Po stracie bramki nie potrafili się już podnieść i kwestia awansu rozstrzygnęła się w serii "jedenastek"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Od pierwszego gwizdka z bardzo dobrej strony pokazali się piłkarze gospodarzy.  Bafana Bafana przejęli inicjatywę, byli niezwykle żywi w ofensywie i zasłużenie wyszli na prowadzenie. Po zespołowej błyskawicznej akcji i asyście Thuso Phali z najbliższej odległości do siatki trafił Tukelo Rantie, który chwilę później z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.

Gospodarze turnieju kontrolowali sytuację, ale przez jeden błąd w kryciu stracili bramkę za sprawą niezawodnego Seydou Keity. Były pomocnik FC Barcelony nie tylko wyręczał kolegów w defensywie, ale i w 58. minucie znalazł się niepilnowany na piątym metrze i głową doprowadził do wyrównania! Do końca regulaminowego czasu gry na boisku niewiele się działo i na niekorzyść widowiska sędzia musiał zarządzić półgodzinną dogrywkę, w której piłkarze obu stron odgrywali tylko role zmęczonych statystów. W konsekwencji o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne.

Jedenastki znacznie lepiej wykonywali brązowi medaliści sprzed roku. Piłkarze RPA na cztery próby aż 3-krotnie nie trafili do siatki i zakończyli swój występ na ćwierćfinale.

Reprezentacja Mali w następnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Wybrzeże Kości Słoniowej - Nigeria, które odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00.

RPA - Mali 1:1 (1:1, 1:0), Rzuty karne: 1:3
1:0 - Rentie 31'
1:1 - Keita 58'