Sparingowo: Zwycięstwo Cracovii z Torpedo Moskwa

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Cracovia pokonała 2:1 występujące w rosyjskiej drugiej lidze Torpedo Moskwa.

Maciej Kmita

12. ekipa zaplecza rosyjskiej ekstraklasy objęła prowadzenie w 33. minucie za sprawą Arsienia Oganiesiana, który wykończył kontratak swojej drużyny. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził strzałem z rzutu wolnego Vladimir Boljević, a zwycięstwo Pasom dał w 78. minucie Bartłomiej Dudzic, wykorzystując okazję stworzoną przez prostopadłe podanie Łukasza Zejdlera.

Był to drugi sparing krakowian podczas pierwszego zimowego obozu w Turcji. Wcześniej ekipa Wojciecha Stawowego przegrała 0:1 z FK Ufa.

W najbliższą środę Cracovia wróci do Polski, a już 13 stycznia znów zamelduje się w Alanyi na drugim zgrupowaniu.

Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1 (1:1)
0:1 - Oganiesian 33'
1:1 - Boljević 43'
1:2 - Dudzic 78'

Skład Cracovii: Pilarz (46' Skrzeszewski) - Puzigaca, Żytko (46' Żołądź), Kosanović, Nykiel (70' Kłusek) - Straus (60' Szewczyk), Dąbrowski (46' Szeliga), Danielewicz (46' Zejdler) - Zieliński (70' Kapustka), Boljević (46' Budziński), Steblecki (46' Dudzic).