Primera Division: Pół tuzina goli Barcy! Rywal nawet nie podjął walki

Nietypowa pora meczu w żaden sposób nie przeszkodziła Barcelonie. Katalończycy rozgromili Getafe 6:1, nie prezentując pełni swoich możliwości. Nie musieli tego robić, rywal oddał im punkty bez walki.

Szymon Mierzyński

Wszyscy, którzy spodziewali się niespodzianki, zostali wyprowadzeni z błędu jeszcze w pierwszym kwadransie. Blaugrana szybko zdobyła dwa gole. Najpierw Andres Iniesta oszukał jednym podaniem całą obronę przeciwnika i piłkę do siatki w sytuacji sam na sam z Jordim Codiną wpakował Alexis Sanchez. Kilka minut później asystował z kolei Thiago Alcantara, a pewnym uderzeniem w długi róg sfinalizował wszystko Lionel Messi.

Getafe grało słabo, żeby nie powiedzieć katastrofalnie. Co więcej, 12. ekipa Primera Division nawet nie próbowała podjąć walki o korzystny wynik. To zdeterminowało także poczynania gospodarzy. Barcelona nie forsowała tempa, momentami wręcz usypiała rywala. Nadal jednak była bardzo groźna.

Kolejny gol padł w 58. minucie, gdy aktywny Jordi Alba tak podał do Davida Villi, że temu drugiemu pozostało tylko "dziubnąć" futbolówkę obok nadbiegającego Codiny. 21 minut później swoje trafienie zaliczył też Cristian Tello. Tym razem asystował Messi, a rezerwowy Blaugrany uderzył nie do obrony w krótki róg.

Aż do 83. minuty Getafe nie stworzyło żadnej sytuacji, która mogłaby się zakończyć bramką. Mimo to goście zdołali uratować honor, a pomógł im w tym fatalnym zagraniem Alba. Obrońca Barcy chciał podać do Victora Valdesa, jednak zrobił to za lekko i Alvaro Vazquez łatwo wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem.

Brak czystego konta podrażnił faworyta i w samej końcówce zobaczyliśmy jeszcze dwa gole. Najpierw w dużym zamieszaniu płaskim strzałem wynik podwyższył Iniesta, zaś w ostatniej doliczonej minucie formalności dopełnił Gerard Pique, wykorzystując podanie Thiago.

Barcelona zaaplikowała przeciwnikowi sześć bramek, choć gdyby chciała, mogłaby ich zdobyć zdecydowanie więcej. Postawa Getafe na Camp Nou była haniebna. Goście nawet nie spróbowali powstrzymać wicemistrza Hiszpanii.

Blaugrana ma aktualnie 62 punkty i o dwanaście wyprzedza Atletico Madryt. Wieczorem Los Colchoneros mogą zmniejszyć ten dystans jeśli wygrają na wyjeździe z Rayo Vallecano.

FC Barcelona - Getafe CF 6:1 (2:0)
1:0 - Alexis Sanchez 6'
2:0 - Lionel Messi 13'
3:0 - David Villa 58'
4:0 - Cristian Tello 79'
4:1 - Alvaro Vazquez 83'
5:1 - Andres Iniesta 90'
6:1 - Gerard Pique 90+2'

FC Barcelona: Victor Valdes - Adriano Correia (46' Daniel Alves), Gerard Pique, Carles Puyol (76' Javier Mascherano), Jordi Alba, Thiago Alcantara, Alex Song, Andres Iniesta, Alexis Sanchez (73' Cristian Tello), Lionel Messi, David Villa.

Getafe CF: Jordi Codina - Miguel Torres, Alberto Lopo, Alexis Ruano Delgado, Sergio Escudero, Borja Fernandez, Mehdi Lacen, Abdelaziz Barrada (70' Pablo Sarabia), Diego Castro, Jaime Gavilan (65' Pedro Leon), Adrian Colunga (73' Alvaro Vazquez).

Żółte kartki: Alex Song (Barcelona) oraz Alberto Lopo, Diego Castro (Getafe).