Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Sędzia Małek się broni: Podam Sebastiana Olszara do sądu! (wideo)

W poniedziałek poinformowano o zawieszeniu Roberta Małka. Dzień później sędzia przekazał Super Expressowi oświadczenie, w którym zapowiedział podanie Sebastiana Olszara do sądu!

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Przypomnijmy, że arbiter został odsunięty od prowadzenia zawodów za to, że w meczu 1/4 finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław - Flota Świnoujście naruszył nietykalność cielesną zawodnika gości.

Jak Robert Małek zareagował na całe zamieszanie? Sędzia nie kryje, że słowa Sebastiana Olszara go zbulwersowały, dlatego zamierza podjąć zdecydowane kroki.

"Mój gest był efektem niesportowego zachowania zawodnika i był jedynie nieudaną próbą rozładowania jego negatywnych emocji. Mając natomiast na uwadze dobro własne, ale także dobro środowiska, w związku z wypowiedzią pana Sebastiana Olszara po meczu Pucharu Polski Śląsk Wrocław - Flota Świnoujście, podjąłem decyzję o skierowaniu przeciwko zawodnikowi prywatnego aktu oskarżenia, w związku z podejrzeniem naruszenia dyspozycji art. 212 kodeksu karnego. 

Uważam, że nazwanie kogoś "bandytą" przy wykorzystaniu środków masowego komunikowania, nie tylko poniża pomówioną osobę w opinii publicznej, ale także naraża ją na utratę zaufania potrzebnego dla danego zawodu lub prowadzonej działalności.

Jestem przekonany, że brak stanowczej reakcji na tego typu wypowiedź zawodnika może doprowadzić w niedalekiej przyszłości do kolejnych negatywnych i niepożądanych z punktu widzenia interesu polskiej piłki zachowań."

Takiej treści oświadczenie Małek przesłał do redakcji Super Expressu.

Art. 212 Kodeksu karnego:
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

źródło: Super Express

Starcie arbitra z Sebastianem Olszarem podczas meczu Śląsk - Flota:

Sędzia Robert Małek odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej piłkarza

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Super Express
Komentarze (23)
 • antopol Zgłoś komentarz
  Niech tego sędziego wreszcie odsuną od sędziowania. Wreszcie sędzia Małek będzie mógł zając się tym, co robi najlepiej, czyli pracą specjalisty do spraw prewencji w Komendzie
  Czytaj całość
  Miejskiej w Zabrzu.
  • Do Przodu Zgłoś komentarz
   Ulala, ostro. Myślę, że taki sędzia nie ma prawa sędziować już więcej meczy. Co więcej! 4 lata w zawieszeniu przynajmniej. Nie było to jakieś naskoczenie na piłkarza, było to wręcz
   Czytaj całość
   brutalne pobicie. Fakt, że sędzie nieczysto trafił, a właściwie tylko ześlizgnął dłonią po ręce piłkarza, ale nie nie... to tylko takie ujęcie kamery! My wiemy jak to było, Olszar ma poważne siniaki i prawie skończył w szpitalu.
   • mrant Zgłoś komentarz
    Panie Olszar, niech Pan jedzie na prześwietlenie do szpitala, po takim "ataku" mogą być jakieś uszkodzenia kości albo cuś... No a na poważnie, jak to był atak to ja nie wiem co o tym
    Czytaj całość
    myśleć ;)
    • zasim Zgłoś komentarz
     Niby piłkarze kreują się na takich kozaków boiskowych, a tutaj płacz po klapsie. Panowie dajcie spokójm o to co ta cała afera?
     • ScottZG Zgłoś komentarz
      Ręka parzy?
      • Kris_IV Zgłoś komentarz
       Moim zdaniem większość wypowiadających się zapomina o przepisach... Co kogo obchodzi, jak mocne było to klepnięcie/uderzenie (czy jak to nazwać). Jemu po prostu NIE WOLNO tego zrobić. I
       Czytaj całość
       od tego powinniśmy zacząć. Nie wolno mu było tego zrobić, a zrobił i powinien ponieść konsekwencje. Generalnie ten sędzia jest specyficzny - jak dla mnie to typowy drukarz i z wielką radością przyjąłem informacje o jego zawieszeniu.
       • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
        Oglądam ten filmik już z 10ty raz...może na nie ten co trzeba patrzę? W mediach to urosło,że do 22 gali KSW się nadaje...
        • sebam Zgłoś komentarz
         hahahah z takie klepniecie do sądu... wiem są przepisy itd itd no ale ludzka bezmyślnośc nei zna granic w tym przypadku jakiegoś smiesznwgo kopacza olszara. Chłopie wez sie za granie!! a
         Czytaj całość
         nie za sądami latanie!
         • pablo80 Zgłoś komentarz
          Jak Olszar mógł ustać po takim ciosie? Do ringu z Kliczkami go dawać.
          • szkudi Zgłoś komentarz
           Olszar nic złego nie zrobił ze coś głupiego powiedzial temu sedziemu Małkowi. Tu zagrały emocje został za to ukarany kartka a co do tego naruszenia nietykalnosci zawodnika to ewidentnie
           Czytaj całość
           olszara ponioslo, ale jesli doszło do obrarzenia mienia sedziego Małka po meczu to zawodnik powinien poniesc jakas kare od czego jest FIFA. Ehhhhh cała polska rece opadaja.
           • miro7 Zgłoś komentarz
            Tylko zatrzeciewieni "fachowcy"(patrz Ferdek) moga twierdzic ze to bylo naruszenie nietykalnosci!Socha po tym faulu tez moglby Olszara o to samo oskarzyc!I dojdziemy do paranoi!Przgrali mecz i
            Czytaj całość
            gul Olszarowi skoczyl.A co do drukowania,to wedlug "fachowcow" kazdy mecz Slaska jest drukowany.Oczywiscie ten wygrany,bo przegrane,jakims cudem sa czyste jak lza:-)
            • jedyny_taki Zgłoś komentarz
             "ale także naraża ją na utratę [b]zaufania[/b] potrzebnego dla danego zawodu" Za takie gadanie to Wałka dodatkowo pzpn powinien skierować na badania do lekarza od głowy. Czy po
             Czytaj całość
             zatrzymaniu ponad 300 osób ktoś w tym kraju ufa jeszcze sędziom piłkarskim? Chyba tylko pan Małek ufa, ze jego i Fryzjera koledzy równo dzielą kase płynącą pod stołem. Rozumiem ze o takim zaufaniu myślal? :)
             • Soldier Zgłoś komentarz
              zawód sędziego jest specyficzny, raz na wozie raz pod wozem... co do sytuacji to chyba jednak Sebastiana z lekka poniosło chodź sam mecz do najlepszych Roberta nie należał...
              Zobacz więcej komentarzy (6)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×