KokpitKibice
Zobacz drużynę

Maciej Sawicki: Finał Ligi Europy w Polsce jest w naszym zasięgu

Polska ma za sobą organizację największej piłkarskiej imprezy w Europie. [tag=10955]PZPN[/tag] podejmuje się kolejnych wyzwań, a takimi są finał Ligi Europy czy Euro 2020.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

- Na pewno finał Ligi Europy w Polsce jest w naszym zasięgu. Przeprowadziliśmy bardzo mocną ofensywę w UEFA i jestem przekonany, że organizacja tej imprezy prędzej czy później zostanie nam przyznana. Spokojnie czekamy na decyzję. Co do EURO 2020, to problem leży gdzie indziej. Władze europejskiej federacji mogą podjąć decyzję, która wykluczy ze startu ostatnich organizatorów. Jako związek jesteśmy gotowi z aplikacją - powiedział w rozmowie z Faktem Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Sawicki pracę w PZPN dostał po tym, jak na prezesa związku wybrano Zbigniewa Bońka. Co zaskoczyło go w organizacji rządzącej polską piłką? - Zawsze lepiej mówić o pozytywach, dlatego na początek dobre strony. Uważam, że w PZPN pracuje kilka osób z naprawdę dużym potencjałem, z dobrymi pomysłami, interesującymi inicjatywami których jednak dotąd z niewyjaśnionych przyczyn nie realizowano. Co na minus? Na pewno były problemy z transparentnością i zasadnością biznesową jeśli chodzi o różnego typu umowy czy podejmowane decyzje. To staramy się definitywnie zmieniać - powiedział były piłkarz.

Cała rozmowa w Fakcie.

Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Fakt
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×