Faworyci nie zawiedli - wyniki spotkań 18. kolejki gr. zachodniej II ligi

W sobotę i piątek odbyły się tylko trzy spotkania w grupie zachodniej II ligi. W najważniejszym pojedynku aspirująca do awansu Chojniczanka Chojnice pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:0.

Adrian Dudkiewicz

Chojniczanka musiała zgarnąć trzy punkty, bowiem w piątek swój mecz wygrał lider tabeli, czyli Energetyk ROW Rybnik. I to na miejscowych podziałało bardzo mobilizująco, gdyż swoją bramkę strzelili już w 53 sekundzie spotkania. Wówczas gospodarze przeprowadzili zespołową akcję, którą strzałem z najbliższej odległości w światło bramki zakończył Krystian Feciuch.

- Najważniejsze, że zaczęliśmy od zwycięstwa na własnym stadionie. Chciałbym podziękować kibicom za to, że przyszli w dużej liczbie przy tak nieciekawej pogodzie. chciałbym zwrócić uwagę na dwa fragmenty. W pierwszej połowie do 25. minuty nie mogliśmy utrzymać piłki. W tym okresie Zagłębie zdominowało obraz gry. Druga sytuacją przy rzucie karnym - cieszył się trener gospodarzy Mariusz Pawlak.

W innych spotkaniach też nie było niespodzianek. Ostre strzelanie na własnym boisku urządził sobie Rozwój Katowice, który tym samym rozbił KS Polkowice 4:1. Natomiast w piątek obecny lider z Rybnika po dość sporych problemach ograł MKS Kluczbork. Pozostałe trzy mecze odbędą się dopiero 20 marca. Z kolei Raków Częstochowa z Chrobrym Głogów zagra w niedzielę. Natomiast w Toruniu z powodu wycofania się Lecha Rypin z II ligi mieliśmy walkower.