KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Beniaminkowie nie stworzyli reklamy

- Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne - spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie - ocenił trener Marcin Brosz starcie jego podopiecznych z Pogonią. Podobnych opinii nie wygłaszał kapitan Piasta.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
- Nie oszukujmy się - to nie był wielki futbol, ani reklama polskiej piłki - przyznał Tomasz Podgórski, oceniając wygrane przez Piasta 2:0 spotkanie przy Twardowskiego. Jeszcze dosadniejszego słowa użył Przemysław Pietruszka, dla którego mecz był po prostu: kopaniną.

- Nie gra się łatwo w temperaturze poniżej zera, w śniegu i silnym wietrze. Warunki bardzo przeszkadzały, a mimo tego uzyskaliśmy korzystny rezultat. W Szczecinie rozegraliśmy przełomowy dla tej rundy mecz. Wywalczyliśmy sobie prestiżowe zwycięstwo z drugim beniaminkiem i co za tym idzie - punkty - radował się kapitan Piasta.

Prowadzenie, które Piast wywalczył przed przerwą, było poważnie zagrożone w 49. minucie. Pogoń cieszyłaby się z wyrównania, gdyby Edi Andradina wykorzystał rzut karny. Andradina jednak spudłował.
Tomasz Podgórski wniósł spory wkład w niedzielne zwycięstwo Piasta Tomasz Podgórski wniósł spory wkład w niedzielne zwycięstwo Piasta
- Był to przełomowy moment meczu, dla nas szczególnie szczęśliwy. Gdyby Edi trafił do siatki, to gospodarze uwierzyliby w siebie. Stało się jednak inaczej - żadnego punktu zwrotnego nie było, a nam udało się podwyższyć prowadzenie i do końca kontrolować przebieg spotkania. Schodząc do szatni z jednobramkową przewagą, zakładaliśmy sobie spokojne przetrwanie 5-10 minut otwierających drugą część. To okazało się trudne - wyjaśnił Podgórski.

Piast ugrał na Pomorzu pierwszy w rundzie komplet oczek. Jak silnego doda on gliwiczanom wiatru w żagle? - Jesienna wygrana ze szczecinianami zapoczątkowała serię czterech zwycięstw Piasta z rzędu. Czy dojdzie do powtórki? Nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość. Koncentrujemy się na nadchodzącym boju z Lechią. Przed nami fajny tydzień przygotowań, a nasza siła po powrocie kontuzjowanych i dołączeniu Marcina Robaka będzie jeszcze większa.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×