Artur Boruc i Łukasz Fabiański na plus, Wojciech Szczęsny na ławce

Tak jak zapowiadano - Łukasz Fabiański nie oddał miejsca Wojciechowi Szczęsnemu. Polak zachował czyste konto w wygranym meczu ze Swansea City. Zwyciężył również Artur Boruc.

Bartosz Zimkowski

Więcej pracy miał w sobotnie popołudnie Artur Boruc. Polak najgroźniejsze strzały obronił... kiedy rywale byli łapani na spalonych. Tak dwukrotnie było w przypadku Daniela Sturridge'a. Przed przerwą obronił jeszcze okazję sam na sam z Philippe Coutinho. Jednak Brazylijczyk pokonał Boruca w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, ale w tej sytuacji bramkarz Świętych nie miał szans.

Southampton tego popołudnia było dużo lepsze od Liverpoolu FC. Już w szóstej minucie objęło prowadzenie, kiedy po składnej akcji Morgan Schneiderlin z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki rywali. Poprawił po ponad dwóch kwadransach Rickie Lambert. Oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się od Sturridge'a i zaskoczyła Jonesa.

Kropkę nad "i" postawił 10 minut przed końcem Jay Rodriguez. Przeprowadził indywidualną akcję i "na raty" pokonał Jonesa. Southampton wygrało 3:1 i przerwało dobrą passę Liverpoolu. The Reds znów oddalili się od czwartego miejsca.

Łukasz Fabiański nie musiał ani razu (!) sparować strzału piłkarzy Swansea City. Łabędzie mocno rozczarowały na swoim stadionie. Cały mecz z perspektywy ławki rezerwowych obejrzał Wojciech Szczęsny. Arsenal Londyn miał przewagę w tym pojedynku, dwukrotnie w poprzeczkę trafił Alex Oxlade-Chamberlain, a prowadzenie objął dopiero 16 minut przed końcem. Pierwszą bramkę dla Kanonierów zdobył Nacho Monreal. W doliczonym czasie gry Arsenal przeprowadził wzorową kontrę i wynik ustalił Gervinho.

Arsenal zwyciężył 2:0, a drugi raz czyste konto zachował Fabiański. Polak tym razem miał bardzo mało pracy.

***

Słabe spotkanie zagrał Manchester United, ale mimo wygrał z Reading FC 1:0. Jedyne trafienie było dziełem w 21. minucie autorstwa Wayne'a Rooneya. Niespodziewanie indywidualną akcję przeprowadził Rio Ferdinand. Zagrał do Rooneya, którego strzał został przyblokowany przez Alexa Pearce'a i wpadł do siatki Reading.

Man Utd ma już 15 punktów przewagi nad Manchesterem City.