Poniedziałek w La Liga: Real rezygnuje z Falcao, Barca chce zatrzymać Valdesa

Szykuje się niezwykle ciekawa walka o piłkarza Manchesteru City pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt. Kto wygra kolejną bitwę, tym razem poza boiskiem?

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Real rezygnuje z Falcao, który napastnik faworytem?

W niedzielę kataloński Sport poinformował, że w przypadku odejścia Davida Villi, włodarze FC Barcelony postarają się sprowadzić Sergio Aguero. Dzień później dziennikarze madryckiego dziennika AS napisali, iż Argentyńczyk jest głównym celem... Realu Madryt.

Piłkarz Manchesteru City w tym sezonie nie zachwyca skutecznością. Strzelił dopiero 13 bramek i zanotował 5 asyst. Dodatkowo w stolicy Hiszpanii wraz z byłą żoną przebywa obecnie jego syn. - Jeśli Real ponad rok temu wykazywałby poważne zainteresowanie moją osobą, nie zdecydowałbym się na City - przyznał pół roku temu popularny Kun.

Do tej pory wydawało się, że Królewscy Gonzalo Higuaina bądź Karima Benzemę będą chcieli zastąpić Radamelem Falcao. Mistrzowie Hiszpanii nie mają jednak ochoty na zepsucie stosunków z Atletico Madryt. Podobna sytuacja miała miejsce przed dwoma laty, a w roli głównej występował wtedy właśnie... Aguero.

Valdes jednak zostanie?!

Na początku roku Victor Valdes zrezygnował z przedłużenia ważnego do czerwca 2014 roku kontraktu z Dumą Katalonii. Później otoczenie golkipera informowało, że chce on zmienić klub już po trwającym sezonie. W jego pozostanie wciąż jednak wierzy prezydent Barcy!

- Mam nadzieję, że zaakceptuje prolongatę. Zobaczymy co będzie, kiedy nadejdzie lato, kiedy klub wygra wszystko co jest do wygrania, Tito (Vilanowa - przyp. red.) będzie w pełni zdrów i porozmawia z nim. Myślę, że jeszcze raz rozważy ten krok - wyjawił w wywiadzie dla Mundo Deportivo Sandro Rosell.

Mourinho najczęściej korzysta z rezerwowych

Spośród wszystkich ekip Primera Division najwięcej szans z ławki otrzymali gracze Realu Madryt. W każdym meczu Królewskich rezerwowi grali średnio 89 minut (w poprzednich dwóch sezonach po 70). Drugi w tej klasyfikacji jest Betis Sewilla (83 minuty).

Znakiem rozpoznawczym Jose Mourinho są zmiany w przerwie meczu, czego dokonał w 13. z 28. spotkań tego sezonu! Łącznie po 15-minutowym odpoczynku aż 17. piłkarzy Realu nie powracało na drugą połowę. Takie roszady nie zawsze przynosiły efekt, ale pozwoliły na odwrócenie wyniku przeciwko Mallorce (z 1:2 na 4:2) oraz Deportivo La Coruna (z 0:1 na 2:1).

Jako rezerwowy aż 350 minut na boisku przebywał Jose Callejon. Dalej znajdują się Karim Benzema (329), Angel di Maria (242), Ricardo Kaka (206) i Luka Modrić (184).

Nowy defensor na celowniku Barcy

Brytyjski Mirror donosi, że aktualni liderzy Primera Division z Manchesteru City z chęcią sprowadziliby nie tylko Sergio Aguero, ale i Vincenta Kompany'ego. Belgijski 26-latek znajduje się podobno na drugim miejscu na liście dyrektora sportowego klubu, Andoni Zubizarrety. Na czele znajduje się bowiem gracz Borussii Dortmund - Mats Hummels.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)