Towarzysko: Brazylia uratowała remis z Rosją. Gospodarze mundialu bez formy? (wideo)

W rozegranym na Stamford Bridge meczu towarzyskim zespół Fabio Capello był bliski pokonania Brazylii. Kibice w Londynie zobaczyli dwa gole.

Konrad Kostorz
Drużyna Luiza Felipe Scolariego, która w czwartek zremisowała z Włochami 2:2, przeciwko Rosji wystąpiła w niemal najsilniejszym składzie z Neymarem, Kaką oraz Oscarem na czele. Fabio Capello również nie oszczędził gwiazd, chociaż tylko na ławce usiedli m.in. Ałan Dzagojew i Igor Denisow.

Pierwsza część rywalizacji była wyrównana, a obie ekipy stwarzały dogodne sytuacje. Gdyby nieco skuteczniejszy okazał się Aleksandr Kierżakow, rywale Polaków z Euro 2012 prowadziliby już po 45 minutach. Po zmianie stron przycisnęli Canarinhos, lecz Neymarowi i Kace zabrakło precyzji.

Wynik spotkania otworzył w 73. minucie Wiktor Fajzulin. Skrzydłowy Zenitu St. Petersburg wykorzystał nieporadność Brazylijczyków w wybijaniu piłki z własnego pola karnego i pokonał bezradnego Julio Cesara. Gdy wydawało się, że gospodarze mundialu wyjadą ze Stamford Bridge z porażką na koncie, remis uratował dla nich Fred po akcji Marcelo i Hulka.

Brazylia - Rosja 1:1 (0:0)
0:1 - Fajzulin 73'
1:1 - Fred 90'