Serie A: Kapitalne widowisko w Turynie, drużyna Kamila Glika straciła pięć goli

Niesamowitych emocji dostarczyły w sobotę Torino FC i SSC Napoli. Faworyt zwyciężył 5:3, mimo że jeszcze w 78. minucie nie miał w garści nawet punktu!

Szymon Mierzyński
Ekipa Waltera Mazzarriego była piłkarsko lepsza, ale popełniła kilka błędów. Efekt? Dwukrotnie straciła prowadzenie, które obejmowała po ładnych golach Blerima Dzemailiego. Szwajcar miał zresztą prawdziwy dzień konia, gdyż skompletował hat-trick, a wszystkie jego bramki padły po soczystych strzałach.

Zespół z Turynu potrafił odrabiać straty, zaś w 78. minucie wydawało się, że może nawet wygrać. Właśnie wtedy do siatki trafił rezerwowy Riccardo Meggiorini. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa. Już po chwili wyrównał Dzemaili, a w samej końcówce dublet ustrzelił Edinson Cavani. Najpierw "El Matador" kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, natomiast później popisał się precyzyjną główką.

Kamil Glik spędził na boisku 90 minut. Mimo że Torino straciło aż pięć goli, występ Polaka można określić jako nie najgorszy. Miał on bowiem udział przy trafieniu na 1:1. Po jego zablokowanym strzale futbolówka znalazła się u Barreto, który pokonał Antonio Rosatiego z ostrego kąta.

Po sobotniej porażce turyńczycy zajmują 14. miejsce w tabeli i mają dziewięć oczek przewagi nad strefą spadkową. Taki sam dystans dzieli Napoli od liderującego Juventusu.

3:5 - Edinson Cavani 90'

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Serie A: Juventus krok od mistrzostwa po zwycięstwie w hicie, porażki Romy i Fiorentiny

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)