Serie A: Napoli bliżej wicemistrzostwa, Inter zaszokowany w ciągu 13 minut (wideo)

Inter Mediolan do 65. minuty prowadził 3:1 z Atalantą Bergamo, ale nie zdobył nawet jednego punktu. W meczu Udinese Calcio z Chievo Werona na murawie pojawił się polski piłkarz.

Konrad Kostorz
Piłkarze Napoli odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i zwiększyli przewagę nad AC Milan, z którym zmierzą się w następnej kolejce, do 4 "oczek". Zespół Waltera Mazzarriego bez większych kłopotów uporał się z Genoą, chociaż do siatki nie trafił Edinson Cavani. Urugwajczyk asystował przy bramce Gorana Pandeva, a rezultat ustalił Blerim Dzemaili.

Do ogromnej niespodzianki doszło w Mediolanie, gdzie zawitała plasująca się w dolnych rejonach tabeli Atalanta. Wynik otworzył 35-letni Tommaso Rocchi, dla którego był to premierowy gol w czarno-niebieskich barwach, a po zmianie stron dwie bramki zdobył Ricky Alvarez. Wydawało się, że Nerazzurri kontrolują przebieg meczu, jednak między 65. a 77. minutą Samir Handanović trzykrotnie skapitulował po strzałach Argentyńczyka Germana Denisa. Zaszokowani gospodarze nie zdążyli odpowiedzieć i zmarnowali szansę, by wyprzedzić Fiorentinę i awansować na 4. miejsce w tabeli.

Antonio Di Natale rozważa zakończenie zawodowej kariery, ale wciąż znajduje się w wysokiej formie. Legendarny napastnik Udinese w pojedynku z Chievo zdobył dwa gole (16. i 17. bramka w sezonie) i zaliczył asystę przy trafieniu Mehdiego Benatii, zapewniając swojej drużynie cenne zwycięstwo. W 89. minucie weterana na murawie zmienił Piotr Zieliński, dla którego był to trzeci występ w karierze w Serie A.

Nadziei na pozostanie w elicie nie traci Palermo. Sycylijczycy wygrali po raz drugi z rzędu i zrównali się punktami z Genoą oraz Sieną. Wszystko wskazuje na to, że ponowne zatrudnienie przez Maurizio Zampariniego Giuseppe Sannino na stanowisku trenera okazało się strzałem w "10".

AC Siena - FC Parma 0:0

Udinese Calcio - Chievo Werona 3:1 (2:1)
1:0 - Di Natale 20'
2:0 - Di Natale 25'
2:1 - Papp 35'
3:1 - Benatia 85'

Catania Calcio - Cagliari Calcio 0:0

Inter Mediolan - Atalanta Bergamo 3:4 (1:0)
3:4 - Denis 77'

Czerwona kartka: Raimondi /90'/ (Atalanta Bergamo).

TABELA SERIE A ->>>

Di Natale wykorzystał fatalny błąd bramkarza, a kilka chwil później popisał się kapitalnym strzałem z woleja:

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)