5. kolejka Ligue 1: Fenomenalny Lyon, zwycięstwo Monaco

Połowa sobotnich meczów francuskiej Ligue 1 zakończyła się remisami. Długo właśnie na takie rozstrzygnięcie zanosiło się w Lyonie, ale miejscowy Olympique ostatecznie pokonał 3:2 Nice. Swój mecz 2:0 wygrało AS Monaco, a AJ Auxerre Ireneusza Jelenia tym razem tylko zremisowało u siebie 1:1 z AS Nancy.

Adam Kiołbasa

Fenomenalne spotkanie miało miejsce przede wszystkim w Lyonie. Gospodarze przegrywali z Nice już 0:2, aby ostatecznie wygrać 3:2. Jeszcze w pierwszej odsłonie kontaktowego gola strzelił Juninho, a po zmianie stron ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Już w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów strzelił Karim Benzema. Tym samym aktualni mistrzowie Francji są w tym momencie liderem Ligue 1.

Tym razem Ireneusz Jeleń nie wpisał się na listę strzelców, a jego Auxerre tylko zremisowało 1:1 z AS Nancy. Gospodarze objęli prowadzenie w 55. minucie za sprawą Lejeune, ale w 68. minucie Zerka zdołał doprowadzić do wyrównania.

Nie zawiodło AS Monaco. Zespół z Księstwa pewnie pokonał 2:0 Lorient, dzięki czemu ma w tym momencie na swoim koncie osiem punktów.

Ważne zwycięstwo odniosła ekipa z Toulouse, która ograła na wyjeździe 2:1 Le Mans. To rozstrzygnięcie jest niespodzianką tym bardziej, że gospodarze przed tą serią gier zajmowali wysokie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Ponadto pojedynki Rennes z Le Havre oraz Valenciennes z Grenoble zakończyły się remisami 1:1.