Cracovia czekała na takie zwycięstwo 876 dni!

876 - tyle dni kibice Cracovii musieli czekać na jej zwycięstwo w meczu, w którym jako pierwsza straciła bramkę. Pasy przełamały tę serię, pokonując w sobotę Wartę Poznań 2:1.

Maciej Kmita

Krakowianie wcześniej po raz ostatni wygrali spotkanie, w którym od początku musieli gonić wynik, 26 listopada 2010 roku! Wówczas pokonali GKS Bełchatów 3:2, chociaż jeszcze do 86. minuty przegrywali 0:2.

Od tego czasu do sobotniego meczu z Wartą rozegrali 71 oficjalnych spotkań, z których w 35 tracili bramkę jako pierwsi. 28 z nich przegrali i tylko 7 razy udało im się zremisować. W pojedynku z Wartą przegrywali od 38. minuty za sprawą Tomasza Magdziarza, by ostatecznie zwyciężyć po golach Marcina Budzińskiego i Krzysztofa Danielewicza w drugiej połowie.

W bieżącym sezonie był to już 10. mecz, w którym Pasy straciły bramkę jako pierwsi. W 9 poprzednich przypadkach trzykrotnie udało im się zremisować, a 6 razy schodziły z boiska bez punktów.