Premier League: Manchester City poległ w Londynie, zabójcze siedem minut Kogutów! (wideo)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu ligi angielskiej Tottenham poradził sobie z obrońcą tytułu. Londyńczycy zdobyli trzy bramki w ciągu zaledwie siedmiu minut!

Konrad Kostorz
Po pokonaniu Manchesteru United i Wigan Athletic Yaya Toure i spółka wybrali się do Londynu na pojedynek z walczącym o przepustkę do Ligi Mistrzów Tottenhamem. Pierwsza bramka padła już w 5. minucie po akcji Carlosa Teveza, dośrodkowaniu Jamesa Milnera i strzale Samira Nasriego do pustej bramki.

Pojedynek na White Hart Line toczony był w szybkim tempie, ale kolejnych okazji do zdobycia goli nie brakowało. Jeszcze w pierwszej odsłonie wybornych sytuacji nie zdołali wykorzystać Kyle Walker oraz Nasri, który przegrał pojedynek sam na sam z Hugo Llorisem.

Po zmianie stron przez długi okres emocji było nieco mniej, a The Citizens zdawali się kontrolować przebieg meczu. Tak było aż do 75. minuty, kiedy idealnie podanie Garetha Bale'a na bramkę zamienił strzałem z najbliższej odległości Clint Dempsey. Koguty poszły za ciosem i kilka chwil później już prowadziły! Tym razem w roli głównej wystąpił Jermain Defoe, który ograł Vincenta Kompany'ego i strzałem w długi róg pokonał Joe Harta.

Nim podopieczni Roberto Manciniego zdążyli otrząsnąć się po stracie dwóch goli, przegrywali już 1:3! W 82. minucie Tom Huddlestone zagrał do Bale'a, który technicznym strzałem w sytuacji oko w oko z bramkarzem podwyższył wynik.

Porażka obrońców tytułu z pewnością ucieszyła Czerwone Diabły. Jeśli zespół Alexa Fergusona pokona w poniedziałek Aston Villę, zapewni sobie mistrzostwo Anglii!

Tottenham Hotspur - Manchester City 3:1 (0:1)
0:1 - Nasri 5'
1:1 - Dempsey 75'
2:1 - Defoe 79'
3:1 - Bale 82'

Bramka na 3:1 dla Tottenhamu: