LE: Sędzia chciał zabrać zwycięstwo Chelsea? "Bardzo, bardzo dziwna decyzja" (wideo)

Cztery bramki padły w pierwszych spotkaniach półfinałowych Ligi Europejskiej. Sporych wrażeń dostarczył pojedynek w Bazylei, gdzie przedniej urody gola zdobył David Luiz.

Konrad Kostorz
The Blues w ostatnich dniach mogą narzekać na pracę sędziów. W niedzielnym hicie Premier League Chelsea Londyn straciła zwycięstwo w pojedynku z Liverpoolem, który ostatecznie zakończył się remisem 2:2, na skutek gola Luisa Suareza zdobytego po upływie doliczonego czasu gry!

W rywalizacji z FC Basel podopieczni Rafaela Beniteza od 12. minuty prowadzili 1:0. Nic nie wskazywało na to, by Szwajcarzy mieli wyrównać, jednak w końcówce meczu czeski sędzia Pavel Kralovec odgwizdał faul Cesara Azpilicuety na Valentinie Stockerze. - Nie wiem, dlaczego karny został podyktowany. Piłka była w powietrzu, zawodnicy o nią walczyli... To była bardzo, bardzo dziwna decyzja - ocenił menedżer Chelsea.

FC Basel - Chelsea Londyn 1:2 (0:1)
0:1 - Moses 12'
1:1 - Schar (k.) 87'
1:2 - Luiz 90+4'

Kontrowersyjna decyzja sędziego od 1:28:

Fenerbahce Stambuł - Benfica Lizbona 1:0 (0:0)
1:0 - Korkmaz 72'

W 45. minucie Cristian (Fenerbahce Stambuł) nie wykorzystał rzutu karnego (strzał w słupek).