Bundesliga: Gol i asysta Artura Sobiecha, Kiessling dogonił Lewandowskiego

Artur Sobiech zdobył w Bundeslidze pierwszą bramkę od 11 listopada zeszłego roku. Do wyjściowego składu Bayeru powrócił Sebastian Boenisch, a Aptekarze zapewnili sobie udział w fazie grupowej LM.

Konrad Kostorz
Artur Sobiech zgodnie z przewidywaniami mecz z Mainz rozpoczął na ławce rezerwowych, jednak w 35. minucie urazu doznał Mohammed Abdellaoue i konieczna była zmiana. Mirko Slomka sięgnął po polskiego napastnika, a ten zaledwie 68 sekund po pojawieniu się na placu gry strzałem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Jana Schlaudraffa. Dla 22-letniego napastnika był to 4. gol w sezonie.

W 70. minucie "Abdul" popisał się asystą przy trafieniu Mame Dioufie. Reprezentant Polski wyłożył piłkę Senegalczykowi, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Mimo zdobycia dwóch bramek Hannover nie pokonał rywala, a w końcówce grając w osłabieniu musiał bronić remisu i ma już tylko teoretyczne szanse na awans do Ligi Europejskiej. Bohaterem FSV został Nicolai Mueller, który dwukrotnie pokonał Rona-Roberta Zielera.

W podstawowym składzie Bayeru na mecz z Norymbergą niespodziewanie znalazł się Sebastian Boenisch, który w ostatnich tygodniach przegrywał rywalizację z Michalem Kadlecem. Lewy defensor spisał się na miarę oczekiwań, kilka razy dośrodkowywał w pole karne rywala i ustrzegł się błędów w obronie. Ekipa Samiego Hyypii była zespołem lepszym od gospodarzy, wygrała zasłużenie i na koniec sezonu zajmie co najmniej 3. pozycję w tabeli.

23. gola w sezonie zdobył Stefan Kiessling, wykorzystując rzut karny. Co ciekawe, 29-latek mógł przeskoczyć w klasyfikacji strzelców Roberta Lewandowskiego, jednak w 81. minucie jedenastki nie pozwolił wykonać mu Sidney Sam. Skrzydłowy Bayeru zabrał piłkę Kiesslingowi i... karnego zmarnował! Arkadiusz Milik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Ogromnych emocji dostarczył pojedynek "o 6 punktów" w Bremie. Zwycięstwo praktycznie zapewniało Werderowi utrzymanie w Bundeslidze i gospodarze byli bardzo bliscy zrealizowania celu. Ekipa Thomasa Schaafa prowadziła 2:0 aż do 85. minuty, ale wskutek złego ustawienia w defensywie pozwoliła Svenowi Schipplockowi z łatwością strzelić dwie bramki.

Wywiezienie "oczka" z Weserstadion niewiele poprawia sytuację Hoffenheim, które do pozycji barażowej na dwie kolejki przed końcem sezonu traci 2 punkty, a w perspektywie ma jeszcze wyjazd do Dortmundu. Drużyna Markusa Gisdola wywiera jednak presję na Fortunie, która nie sprostała Eintrachtowi. Bohaterem Orłów, które są o krok od wywalczenia awansu do Ligi Europejskiej, został Alexander Meier, zdobywając 14. i 15. gola w sezonie.

Nie po raz pierwszy w ostatnich miesiącach skompromitowali się piłkarze ze Stuttgartu. VfB uległo 0:2 zdegradowanemu już do 2. Bundesligi Greuther Fuerth. Die Schwaben mogli przegrać nawet różnicą trzech goli, ale w 76. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Bernd Nehrig.