Słonie coraz bliżej awansu - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Warta Poznań

Przez dwa i pół sezonu Termalica Bruk-Bet nie potrafiła wygrać z Wartą, ale w środę przełamała ten kompleks w sposób bezdyskusyjny. Zespół z Małopolski triumfował 3:0 i przybliżył się do awansu.

Szymon Mierzyński
Zieloni jechali do Niecieczy w roli kopciuszka, ale w pierwszej połowie dzielnie stawiali czoła wyżej notowanemu przeciwnikowi. Gospodarze byli wprawdzie stroną przeważającą, jednak nadmiaru sytuacji nie stworzyli, a eksperymentalnie zestawiona poznańska obrona (nominalny pomocnik Alain Ngamayama w roli stopera) potrafiła ich powstrzymywać.

W 43. minucie ekipa Krzysztofa Pawlaka mogła nawet objąć prowadzenie, lecz Marcinowi Trojanowskiemu zabrakło zimnej krwi i przegrał pojedynek sam na sam z Sebastianem Nowakiem. To zdarzenie było brzemienne w skutkach. Mając bowiem w garści choć skromną zaliczkę, warciarze mogliby w drugiej części powalczyć o korzystny wynik. Bez niej polegli bezdyskusyjnie.

Strzelanie w 48. minucie zaczął Emil Drozdowicz, który wykorzystał podanie Damiana Piotrowskiego. Osiemnaście minut później były zawodnik GKP Gorzów Wlkp. miał już na koncie dublet - tym razem pokonał Łukasza Radlińskiego po asyście rezerwowego Andrzeja Rybskiego.

Wynik 2:0 oznaczał, że jest już po meczu. Warciarze nie byli w stanie nawiązać walki o odrobienie strat, a Nowak był w zasadzie bezrobotny. Termalica natomiast czuła się bardzo pewnie i nie skupiała się tylko na pilnowaniu korzystnego rezultatu. Tuż przed końcem spotkania udało jej się przypieczętować zwycięstwo, a zrobił to po indywidualnej akcji Dariusz Pawlusiński.

Zespół Kazimierza Moskala ma już sześć oczek przewagi nad zajmującym 2. miejsce Zawiszą Bydgoszcz i tylko kataklizm mógłby mu odebrać awans do T-Mobile Ekstraklasy.

Z kolei Warta zmierza do II ligi. Zieloni grają słabo, notują niemal same porażki i są totalnie rozbici psychicznie. Po 28. serii wylądowali już w strefie spadkowej i trudno znaleźć jakiekolwiek symptomy, które wskazywałyby na przełom.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Warta Poznań 3:0 (0:0)
1:0 - Emil Drozdowicz 48'
2:0 - Emil Drozdowicz 66'
3:0 - Dariusz Pawlusiński 89'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Łukasz Pielorz, Jakub Czerwiński, Michał Nalepa, Krzysztof Lipecki, Damian Piotrowski (57' Dariusz Pawlusiński), Vojtech Horvath, Piotr Ceglarz, Krzysztof Kaczmarczyk (62' Andrzej Rybski), Dariusz Jarecki, Emil Drozdowicz (79' Jakub Biskup).

Warta Poznań: Łukasz Radliński - Wojciech Wilczyński, Adrian Bartkowiak, Alain Ngamayama, Maciej Wichtowski, Leszek Nowosielski (76' Krzysztof Bartoszak), Paweł Giel, Marcin Trojanowski, Paweł Czoska (67' Robert Ziętarski), Michał Jakóbowski (83' Igor Jurga), Tomasz Magdziarz.

Żółte kartki: Robert Ziętarski, Adrian Bartkowiak (Warta).

Sędzia: Tomasz Garbowski (Opole).