Trwa kryzys Energetyka - wyniki spotkań 28. kolejki gr. zachodniej II ligi

Rozgrywki grupy zachodniej nabrały znacznego przyspieszenia. Mimo to na szczycie i dole II-ligowej tabeli nie zanotowaliśmy praktycznie żadnych zmian. Kolejnej porażki doznał Energetyk ROW Rybnik.

Adrian Dudkiewicz

Mecz w Wejherowie mógł mieć zupełnie inny przebieg, bowiem w pierwszej połowie goście z południa Polski mieli kilka ciekawych sytuacji na zdobycie bramki. Zmarnowane okazje zemściły się przed przerwą, kiedy Marcin Warcholak wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Po powrocie na plac gry z karnego do remisu doprowadził doświadczony Mariusz Muszalik, ale po ładnej zespołowej akcji wynik meczu ustalił Maciej Stefanowicz.

W utrzymanie nie wierzą już chyba piłkarze Elany. Torunianie w środę skompromitowali się przed własną publicznością przegrywając wysoko z Turem Turek aż 0:3. Wszystkie bramki stracili w ostatnich dziesięciu minutach, a hat-trick klasyczny zaliczył Łukasz Staroń. Trener Robert Kościelak nie traci jednak nadziei na utrzymanie II ligi. - Jesteśmy młodym zespołem i potrzebujemy trochę czasu, aby wszystko zaczęło poprawnie funkcjonować, jednak zaczyna go brakować. Nie poddajemy się i walczymy do końca - ocenia opiekun Elany.

Za to pewnym krokiem ku I lidze zmierzają Bytovia Bytów oraz Chojniczanka Chojnice. Ci pierwsi w środę otrzymali walkower, gdyż z rozgrywek wycofał się Lech Rypin. Natomiast popularna "Chojna" ponownie nie zawiodła swoich kibiców, bo na własnym boisku nie miała problemów z pokonaniem Calisii Kalisz 2:0.

Im bliżej końca rozgrywek, tym lepiej spisuje się Zagłębie. Sosnowiczanie w środę nie dali żadnych szans Górnikowi Wałbrzych. Dla przyjezdnych był to już ósmy mecz bez wygranej. - Nie odniosę się do sytuacji boiskowych w tym spotkaniu. Jestem po rozmowie z prezesem. Składam rezygnację. Myślę, że po sześciu latach pracy w klubie jest dzisiaj konieczna zmiana i wprowadzenie czegoś świeżego. Dziękuję bardzo - zadeklarował trener Robert Budnowicz.

WYNIKI SPOTKAŃ 28. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Elana Toruń - Tur Turek 0:3 (0:0)
0:1 - Staroń 84'
0:2 - Staroń 90'
0:3 - Staroń 90'

MKS Oława - Chrobry Glogów 0:0

KS Polkowice - Ruch Zdzieszowice 1:1 (1:0)
1:0 - Szuszkiewicz 18'
1:1 - Lachowski (k.) 55'

Jarota Jarocin - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
1:0 - Stefaniak 44'
2:0 - Olejniczak 90'

Rozwój Katowice - MKS Kluczbork 0:0

Lech Rypin - Bytovia Bytów 0:3 (wo)

Chojniczanka Chojnice - Calisia Kalisz 2:0 (2:0)
1:0 - Feruga 23'
2:0 - Feruga 35'

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych 5:0 (3:0)
1:0 - Białek 12'
2:0 - Grube 32'
3:0 - Tylec 45'
4:0 - Grube 52'
5:0 - Pajączkowski 87'

Gryf Wejherowo - Energetyk ROW Rybnik 2:1 (1:0)
1:0 - Warcholak 44'
1:1 - Muszalik (k.) 55'
2:1 - Stefanowicz 63'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!