Lech rozbity, Legia triumfatorem Młodej Ekstraklasy!

W hicie rundy Młodej Ekstraklasy górą Legia Warszawa! Podopieczni Dariusza Banasika bezdyskusyjnie pokonali Lecha Poznań i w świetnym stylu zapewnili sobie mistrzostwo!

Szymon Mierzyński
Zespół ze stolicy zaczął najlepiej jak mógł. Już w 2. minucie Patryk Mikita wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki przez obrońcę Kolejorza i pokonał zasłoniętego Przemysława Frąckowiaka precyzyjnym strzałem z 16 metrów. Wojskowi szybko objęli prowadzenie i to ustawiło przebieg meczu. Gospodarze nie potrafili bowiem uchwycić właściwego rytmu i niezwykle rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką Igora Berezowskiego.
W 23. minucie legioniści zadali drugi cios. Zakotłowało się wówczas w polu karnym Kolejorza i po jednym dośrodkowań piłkę do siatki głową skierował Michał Żyro. 0:2 było już kapitalną zaliczką dla zawodników Dariusza Banasika, którzy może nie imponowali formą czystą piłkarską, ale w tyłach byli bezbłędni.Czas mijał, a kibice zgromadzeni w ośrodku szkoleniowym w Popowie oglądali głównie ostrą walkę w środku pola i próby akcji z obu stron, w których jednak szwankowało ostatnie podanie.
Nadeszła 60. minuta i losy rywalizacji były ostatecznie rozstrzygnięte. Legia wyprowadziła szybki kontratak, w którym Mikita uniknął pułapki ofsajdowej, a następnie dośrodkował płasko do Michała Bajdura. Rezerwowy gości tej akcji nie zamknął, ale "wyręczył" go Błażej Cyfert, który próbując wybić futbolówkę... zaliczył gola samobójczego.

Po trzecim trafieniu dla przeciwnika lechici byli już pogodzeni z porażką, mimo to w 83. minucie mogli pokusić się o bramkę honorową. Dwie znakomite okazje miał Dawid Kownacki. Pierwsze jego uderzenie zostało zablokowane i piłka odbiła się od poprzeczki, zaś drugie w sobie tylko znany sposób obronił Berezowski.

Legioniści utrzymali wysokie prowadzenie i po ostatnim gwizdku sędziego świętowali mistrzostwo. Lech traci do nich dziewięć oczek, a Śląsk aż czternaście. Nikt już zatem nie odbierze drużynie z Warszawy 1. miejsca.
Lech Poznań ME - Legia Warszawa ME 0:3 (0:2) 0:1 - Patryk Mikita 2' 0:2 - Michał Żyro 23' 0:3 - Błażej Cyfert (sam.) 60'

Lech Poznań ME: Przemysław Frąckowiak - Jędrzej Łągiewka, Błażej Cyfert, Jan Bednarek, Franciszek Siwek, Miłosz Nowicki (46' Dawid Kownacki), Wiktor Witt (46' Maciej Orłowski), Szymon Zgarda, Adrian Cierpka, Dominik Chromiński (63' Piotr Rymar), Patryk Wolski (81' Piotr Fontowicz).

Legia Warszawa ME: Igor Berezowski - Kamil Mazek (46' Maciej Prusinowski), Michał Grudniewski, Łukasz Bogusławski, Paweł Wolski, Mateusz Długołęcki, Marcel Gąsior (46' Mateusz Zawal), Aleksander Jagiełło (57' Michał Bajdur), Przemysław Mizgała (81' Robert Śmigielski), Michał Żyro (78' Jakub Arak), Patryk Mikita.

Żółte kartki: Jan Bednarek, Szymon Zgarda, Wiktor Witt, Błażej Cyfert (Lech ME) oraz Igor Berezowski, Michał Żyro, Maciej Prusinowski, Paweł Wolski, Łukasz Bogusławski (Legia ME).

Sędzia: Przemysław Bzowski (Pomorski ZPN).