Czołówka bez zmian - wyniki sobotnich meczów 30. kolejki gr. wschodniej II ligi

W sobotę nie zawiedli liderzy. Swoich rywali bez trudu rozbili Wisła Płock oraz Pelikan Łowicz. Nieco więcej kłopotów mieli gracze Puszczy Niepołomice.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

W końcu problemów ze zdobyciem punktów nie mieli piłkarze Pelikana Łowicz. Po dwóch porażkach z rzędu podopieczni Grzegorza Wesołowskiego tym razem ograli Concordię Elbląg. Dla fatalnie spisujących się ostatnio elblążan była to siódma porażka z rzędu. W tych spotkaniach gracze Concordii nie potrafili również zdobyć żadnego gola, a stracili 20! W sobotę łupem bramkowym podzielili się Mykoła Dremluk, który na listę strzelców wpisał się zaraz na początku spotkania. Niewiele ponad dwadzieścia minut później celną główką popisał się Rafał Kujawa. Wynik meczu ustalił Robert Łakomy wykorzystując sytuację sam na sam w końcówce spotkania.

Mimo zwycięstwa łowiczanie nie zmniejszyli dystansu do Puszczy Niepołomice. Niepołomiczanie wygrali na trudnym terenie w Tarnowie z Unią. Jedynego gola w tym spotkaniu na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego zdobył Marcin Biernat. Zawodnik gości miał sporo szczęścia, gdyż piłka po jego strzale zrykoszetowała i wpadła obok zaskoczonego golkipera gospodarzy. Dla tarnowian był to piąty mecz bez zwycięstwa.

Prestiżowe zwycięstwo w derbach, ale również niezwykle cenne w kontekście walki o utrzymanie, nad Siarką Tarnobrzeg odniosła Stal Stalowa Wola. Gole w tym meczu padały dopiero po przerwie. Jako pierwszy do siatki trafił Damian Juda, który pięć minut po przerwie wykończył kontratak Stalówki. Prowadzenie gości podwyższył Wojciech Fabianowski już siedem minut później. Gracze Siarki jednak się nie poddali i w 66. minucie zdobyli trafienie kontaktowe. Świetną główką popisał się Marcin Truszkowski. W dodatku przez ostatnie dwadzieścia minut gospodarze grali z przewagą jednego gracza, a z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Damian Łanucha. Osiągnęli przewagę, ale nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki i przegrali mecz ze Stalą. Stadion w Tarnobrzegu wypełniony był po brzegi. Biletów w kasach zabrakło już na godzinę przed meczem, a z samej tylko Stalowej Woli przybyło aż 1100 fanów.

Trzeci mecz z rzędu wygrała Resovia. Pasiaki pokonali przed własną publicznością Pogoń Siedlce. Gospodarze znakomicie rozpoczęli to spotkanie bowiem prowadzili już po 120 sekundach gry, gdy celną główką popisał się Tomasz Ciećko. Wynik meczu, jeszcze w pierwszej połowie ustalił Konrad Domoń, który również akcję drużyny wykończył głową.

Na pięciu zakończyła się seria meczów bez porażki graczy Wisły Puławy. Puławianie polegli w sobotę w Suwałkach. Wigry rozbiły rywali 3:0. Strzelanie rozpoczął Povilas Luksys, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Tomasz Tuttas. Napastnik Wigier sam wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą. Fatalnie w tej sytuacji interweniował bramkarz gości. Puławian w końcówce dobił Adam Pomian.

W Krakowie w bezpośrednim starciu zmierzyły się zespoły walczące o utrzymanie. Na stadionie Hutnika Garbarnia zagrała z Motorem Lublin. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Marcina Siedlarza już w 13. minucie. Na 2:0 podwyższył najskuteczniejszy strzelec drużyny Mateusz Broź (14 trafienie w tym sezonie). W 66. minucie goście zdobyli gola kontaktowego za sprawą celnej główki Dawida Ptaszyńskiego. Do końca spotkania oba zespoły stwarzały sobie jeszcze niezłe sytuacje strzeleckie, ale wynik nie uległ już zmianie.

Ostatnim sobotnim spotkaniem było starcie Wisły Płock ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a więc lidera rozgrywek z czerwoną latarnią ligi. Mecz długo był wyrównany. Nafciarze prowadzenie objęli tuż przed przerwą, a na listę strzelców wpisał się Marko Radić. Niespodziewanie biało-zieloni wyrównali stan meczu chwilę po zmianie stron za sprawą Mateusza Zawiska, który wykorzystał błąd obrońcy. W 56. minucie gospodarze znów prowadzili, a gola zdobył Tomasz Grudzień. Trzy minuty później goście grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał George Enow. Po tym ciosie goście już się nie podnieśli i stracili jeszcze trzy bramki. Nowodworzanie ostatecznie przegrali z Wisłą Płock 1:5.