Koncert błędów sędziego - relacja z meczu GKS Katowice - Arka Gdynia

Arka Gdynia pokonała w Katowicach miejscowy GKS, ale fatalne błędy popełnił sędzia meczu. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

Bartosz Zimkowski

Arka Gdynia prowadziła już od piątej minuty, gdy świetnym podaniem popisał się Mateusz Szwoch. Futbolówka trafiła pod nogi Tomasza Jarzębowskiego, który ze stoickim spokojem pokonał Łukasza Budziłka.

GKS mógł kilka minut później wyrównać. Przed świetną szansą stanął Deniss Rakels, ale Łotysz z kilku metrów uderzył nad poprzeczką. Gospodarze przeważali, lecz to gdynianie po raz drugi wpisali się na listę strzelców.

W 24. minucie Marcin Radzewicz dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego na piąty metr, gdzie Dawid Kubowicz strzałem głową wpakował ją do siatki GieKSy. Mimo straty drugiego gola kibice GKS-u krzyczeli "Jesteśmy z wami".

Nadzieje gospodarzom dał w 43. minucie Sławomir Duda. Jednak po raz pierwszy olbrzymi błąd popełnił sędzia Szymon Lizak. Nie zauważył bowiem, że Duda przy przyjęciu piłki na piątym metrze, pomógł sobie ręką.

60 sekund później arbitrzy popełnili jeszcze większy błąd. Radzewicz upadł w polu karnym GKS-u nie dotykany przez nikogo, a mimo to sędzia główny wskazał na "wapno". Nawet po konsultacji ze swoim asystentem nie zmienił decyzji. Sprawiedliwości stało się zadość, gdy katastrofalny strzał Piotra Kuklisa złapał Łukasz Budziłek.

Po zmianie stron sytuacja Arki skomplikowała się w 55. minucie. Za drugą żółtą kartką z boiska został usunięty Damian Krajanowski. Trzeba przyznać, że kapitan Arki niemal od pierwszej minuty prosił się o odesłanie go do szatni.

GKS ruszył do ataków, ale świetnie spisywał się Michał Szromnik. Bramkarz Arki popełnił też kilka błędów, kiedy zamiast łapać piłkę, to ją piąstkował. Mimo to Arka wygrała z GKS-em 2:1 i plasuje się na szóstej pozycji.

GKS Katowice - Arka Gdynia 1:2 (1:2)
0:1 - Jarzębowski 5'
0:2 - Kubowicz 24'
1:2 - Duda 43'

W 44. minucie Piotr Kuklis (Arka) nie wykorzystał rzutu karnego (Budziłek obronił).

GKS Katowice: Łukasz Budziłek - Dominik Sadzawicki, Adrian Napierała, Mateusz Kamiński, Bartłomiej Chwalibogowski, Sławomir Duda (70' Kamil Cholerzyński), Grzegorz Fonfara, Krzysztof Wołkowicz (46' Arkadiusz Kowalczyk), Janusz Gancarczyk, Przemysław Pitry, Deniss Rakels (78' Jewhen Radionow).

Arka Gdynia: Michał Szromnik - Tomasz Jarzębowski, Damian Krajanowski, Dawid Kubowicz, Piotr Kuklis (87' Rafał Grzelak), Radosław Pruchnik (67' Michał Rzuchowski), Marcin Radzewicz (81' Marcin Dettlaff), Krzysztof Sobieraj, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik, Łukasz Zwoliński.

Żółte kartki: Kamiński, Kowalczyk (GKS) oraz Grzelak, Kuklis, Krajanowski, Tomasik, Sobieraj (Arka).

Czerwona kartka: Damian Krajanowski /55' - druga żółta kartka/ (Arka).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).