Liderzy stracilli punkty - wyniki spotkań 31. kolejki gr. zachodniej II ligi

Bytovia Bytów do dziewięćdziesiątej minuty sobotniego spotkania z Chrobrym Głogów mogła się cieszyć z jednobramkowej przewagi. Koncentracji zabrakło jednak już w doliczonym czasie gry.

Adrian Dudkiewicz

Mecz na boisku w Bytowie miał dwie odsłony. W pierwszej zdecydowanie lepsi byli podopieczni Waldemara Walkusza. Natomiast w drugiej zdecydowani dominowali piłkarze z Głogowa. Ambicja Chrobrego została nagrodzona w doliczonym czasie gry, kiedy skuteczny w ostatnich tygodniach boczny obrońca Michał Ilków-Gołąb kąśliwym strzałem pokonała golkipera Bytovii, Macieja Gostomskiego. A już w najbliższą sobotę mecz na szczycie w Chojnicach pomiędzy aktualnym liderem i wiceliderem tabeli.

Inny kandydat do awansu, czyli Chojniczanka Chojnice także straciła punkty na trudnym terenie w Polkowicach. Kibice na Dolnym Śląsku obejrzeli dobre, trzymające w napięciu spotkanie okraszone czterema bramkami. - W pierwszej połowie nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Utrzymywaliśmy się przy piłce i szybko zdobyliśmy gola. Po przerwie popełniliśmy błędy, które doskonale wykorzystali rywale. Po wyrównującym golu Mateusza Bartczaka zaczęliśmy zdecydowanie lepiej grać. Spotkanie mogło podobać się kibicom, ponieważ oba zespoły dążyły do zwycięstwa - cieszył się trener gospodarzy Adam Buczek.

Natomiast już w piątek swój mecz rozegrał trzeci i ostatni kandydat do awansu z Rybnika. Po kryzysie z przełomu kwietnia i maja nie ma już śladu, o czym świadczy zasłużone zwycięstwo nad MKS Oława 3:1. Na uwagę zasługuje też fakt, że rybniczanie mają do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy. - To są kolejne ważne trzy punkty, choć nie przyszły one łatwo. Zazwyczaj zespołu z dołu tabeli stawiają nam twarde wymagania. Przeciwnicy na ROW mocno się spinają, a my pokazaliśmy swoją jakość i dalej jesteśmy w grze o awans - podsumował wszystko Ryszard Wieczorek.

WYNIKI SPOTKAŃ 31. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

KS Polkowice - Chojniczanka Chojnice 2:2 (1:0)
1:0 - Skrzypczak 12'
1:1 - Feruga (k.) 48'
1:2 - Garuch 56'
2:2 - Bartczak 65'

Elana Toruń - Jarota Jarocin 0:0

Ruch Zdzieszowice - Gryf Wejherowo 1:0 (1:0)
1:0 - Hanzel 37'

Tur Turek - Zaglębie Sosnowiec 1:1 (1:1)
0:1 - Jankowski 27'
1:1 - Borys 30'

MKS Kluczbork - Calisia Kalisz 2:1 (1:1)
0:1 - Wiącek 18'
1:1 - Orłowicz 40'
2:1 - Ganowicz 66'

Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
1:0 - Kołodziejski 34'
1:1 - Ilków-Gołąb 90'

Raków Częstochowa - Rozwój Katowice 0:1 (0:1)
0:1 - Zalewski 45'

Energetyk ROW Rybnik - MKS Oława 3:1 (2:0)
1:0 - Muszalik (k.) 12'
2:0 - Wieczorek 37'
3:0 - Grolik 52'
3:1 - Poważny 85'

Górnik Wałbrzych - Lech Rypin 3:0 (wo)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!