Stal Stalowa Wola - Kmita Zabierzów (historia spotkań)

Kmita Zabierzów udanie rozpoczął sezon. Jeszcze lepiej zainaugurowała go Stal ze Stalowej Woli. Zespołowi z Podkarpacia zawsze jednak grało się ciężko z drużyną z małej podkrakowskiej miejscowości. Poniżej przedstawiamy historię pojedynków pomiędzy tymi zespołami.

Artur Długosz

9 listopada 2004 r.:
Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:1)

0:1 - Drozd 10'
1:1 - Czerwiec 16'
2:1 - Bagnicki 90'

7 maja 2005 r.:
Stal Stalowa Wola - Kmita Zabierzów 1:1 (0:0)

1:0 - Bednarz 81'
1:1 - P.Gawęcki 88'

27 sierpnia 2005 r.:
Stal Stalowa Wola - Kmita Zabierzów 2:1 (2:0)

1:0 - Jabłoński 17'
2:0 - Ożóg 45'
2:1 - Mazurkiewicz 73'

9 kwietnia 2006r.:
Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)

2:0 - Zawadzki 53'

Przedostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami rozegrano 11 sierpnia 2007 roku. Stalówka pokonała Kmitę Zabierzów 3:1. Było po pierwsze zwycięstwo Stali w ubiegłym sezonie. Wynik meczu w 14. minucie otworzył napastnik Kmity Piotr Chlipała. Kolejne gole w 30. i 61. minucie zdobył powracający po przerwie wychowanek Stali Krystian Lebioda. Ostatnią bramkę na swoje konto zapisał Jaromir Wieprzęć.

Drużyny zagrały w następujących składach:

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Drozd (46' Pałkus), Wieprzęć, Maciorowski, Lebioda, Iwanicki, Nakoulma (60' Stręciwilk), Krawiec, Trela, Gęśla (83' Gilar), Kęska.

Kmita Zabierzów: Semez - Ibrahim (46' Pokrywka), Bednarz, Cios, Zontek, Romuzga, Sepioł (61' Tarasek), Ankowski, Król, Chlipała, Leśniowski (53' Bronner).

Do ostatniej potyczki pomiędzy tymi drużynami doszło 15 marca 2008 roku. Kmita Zabierzów pokonał Stal ze Stalowej Woli 2:0. Bramki dla zespołu z małej podkrakowskiej miejscowości zdobyli Sebastian Kurowski w 57. minucie oraz Dariusz Gawęcki w 88. minucie. Spotkanie sędziował  Erwin Paterek z Lublina, a oglądało je 400 widzów.

Zespoły zagrały w następujących składach:

Kmita Zabierzów: Laskowski - Makuch, Cios, Jędrszczyk, Szałek, Bębenek (87' Niane), Powroźnik (80' Ankowski), Romuzga, Gawęcki, Kurowski (70' Cebula), Bagnicki.

Stal Stalowa Wola: Wierzgacz - Ławecki (83' Piszczek), Maciorowski, Wieprzęć, Lebioda, Iwanicki, Krawiec, Lipecki (68' Stręciwilk), Pałkus (46' Gęśla), Uwakwe, Salami.