Niesamowity mecz w Rybniku - wyniki zaległych spotkań gr. zachodniej II ligi

Piłkarze Energetyka ROW Rybnik znowu są znacznie bliżej awansu do I ligi. Po zwycięstwie nad Chrobrym Głogów 4:3 czekają ich jednak trzy spotkania wyjazdowe.

Adrian Dudkiewicz

Kibice na stadionie w Rybniku zobaczyli niesamowite spotkanie. Obie drużyny strzeliły aż siedem bramek, a o jedną lepsi byli gospodarze. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo bramki padały w odstępie co najmniej jednego kwadransa. Gospodarze w drugiej połowie przegrywali już nawet 2:3. Zwycięstwo ROW zapewnił w 79. minucie Kamil Kostecki, który ładnym strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi rywali. Teraz przed rybniczanami trzy mecze wyjazdowe, które mogą zadecydować o ich awansie do I ligi.

- Miejmy nadzieję, że na tak dobre zespoły, jak Chrobry, w końcówce ligi już nie trafimy. Zaczęliśmy słabo, a prowadziliśmy 2:0. Widziałem jednak, że ta gra jest niemrawa. Zastanawiałem się więc czy zrobić w przerwie dwie czy może trzy zmiany, żeby ją poprawić. Dziś przede wszystkim zagrał kolektyw. Każda zmiana dała jakość, każdy z wchodzących coś wnosił do gry. Między innymi Błażej Radler, chłopak nie miał much w nosie za to, że zaczął na ławce. Wszedł i pokazał, że jest profesjonalistą - powiedział po meczu trener gospodarzy Ryszard Wieczorek.

Pozostałe spotkanie nie toczyły się już o taką stawkę. Chociaż podobnie jak w Rybniku, wiele emocji mieliśmy też na boisku w Kaliszu, gdzie gospodarze zagrali już bez swojego byłego trenera Sławomira Majaka.

2:3 - Nowak 86

Energetyk ROW Rybnik - Chrobry Głogów 4:3 (2:1)
4:3 - Kostecki 79'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!