Primera Division: Zwycięstwo Realu na pożegnanie Mourinho po emocjonującym meczu

Grający w rezerwowym składzie Królewscy ograli Osasunę Pampeluna. Bramki dla Realu zdobyli Gonzalo Higuain, Michael Essien, Karim Benzema i Jose Callejon.

Konrad Kostorz
W kadrze Los Blancos na spotkanie 38. kolejki zabrakło miejsca dla Ikera Casillasa, Diego Lopeza, Sergio Ramosa, Marcelo, Fabio Coentrao, Raphaela Varane'a, Xabi Alonso, Ricardo Kaki i Cristiano Ronaldo. Między słupkami bramki gospodarzy stanął Jesus Fernandez, a w wyjściowej jedenastce znaleźli się też Raul Albiol oraz Jose Callejon.

Z uwagi na fakt, że obie drużyny walczyły w sobotnie popołudnie tylko o prestiż, atmosfera pojedynku nie była zbyt napięta. Mimo to sytuacji bramkowych nie brakowało, a goście z Kraju Basków już w pierwszej odsłonie kilka razy poważnie zagrozili defensywie Królewskich - po uderzeniach Roberta Torresa i Joseby Llorente interweniować musiał Fernandez.

Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy Real przyśpieszył i zdobył dwa gole. Najpierw Gonzalo Higuain wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola Angela di Marii, a następnie Michael Essien strzałem głową zamienił na bramkę dośrodkowanie Mesuta Oezila z rzutu rożnego.

Emocji dostarczyła również druga połowa, która rozpoczęła się od bramki kontaktowej dla Osasuny - Torres huknął sprzed linii pola karnego i nie dał szans Fernandezowi. W 63. minucie był już remis, a na listę strzelców wpisał się Alvaro Cejudo, uderzając piłkę głową.

Królewscy nie załamali się roztrwonionym prowadzeniem i ponownie przystąpili do ataków. Na 3:2 trafił Karim Benzema, który mocnym uderzeniem wykorzystał dokładne podanie Oezila, a rezultat ustalił Callejon po kombinacyjnej akcji całej drużyny. Jose Mourinho w niezłym stylu pożegnał się z Santiago Bernabeu, choć trzeba zaznaczyć, że mecz z Osasuną nie miał znaczenia dla żadnej z drużyn.

Real Madryt - Osasuna Pampeluna 4:2 (2:0)
1:0 - Higuain 35'
2:0 - Essien 38'
2:1 - Torres 52'
2:2 - Cejudo 63'
3:2 - Benzema 69'
4:2 - Callejon 87'

Real: Fernandez - Essien, Carvalho, Albiol, Arbeloa (85' Llorente), Modrić, Callejon, di Maria (46' Nacho), Oezil (81' Omar), Higuain, Benzema.