Wielki mecz Chojniczanki - wyniki spotkań 32. kolejki gr. zachodniej II ligi

Pojedynek Chojniczanki Chojnice z Bytovią Bytów był najważniejszym wydarzeniem 32. kolejki w grupie zachodniej II ligi. Pozostałe spotkania zeszły zdecydowanie na plan dalszy.

Adrian Dudkiewicz

Derbowy pojedynek w Chojnicach rzeczywiście wywołał ogromne zainteresowanie. Mecz oglądał nadkomplet widzów, a stadion już na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego był wypełniony niemal po brzegi. Sam pojedynek też dostarczył naprawdę wielu emocji i był ozdobą wiosennej rywalizacji w grupie zachodniej II ligi. Jednak w jego początek lepiej weszli gospodarze.

Już w 8. minucie spotkania mogli się cieszyć miejscowi. Poważny błąd defensywy gości wykorzystał Kosuke Ikegami. Zawodnik gospodarzy strzałem w długi róg nie dał żadnych szans Maciejowi Gostomskiemu. Swoją dobrą dyspozycję gospodarze potwierdzili w trzecim kwadransie. Na dziesięć minut przed zejściem do szatni Krystian Feciuch otrzymał idealne podanie od doświadczonego Tomasza Mikołajczaka. Bramkarz Bytovii ponownie był bezradny.

W drugiej połowie gości atakowali, ale to Chojniczanka zdobyła bramkę. Po faulu w polu karnym na wspomnianym Mikołajczaku do piłki podszedł Daniel Feruga, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Na dodatek w końcówce poważnej kontuzji nabawił się Marcin Pietroń, który po zdobyciu kontaktowej bramki i starciu w polu karnym został odwieziony do szpitala. Po meczu w Chojnicach zapanował szał radości.

Drugim ważnym pojedynkiem tej kolejki było spotkanie w Kaliszu. Tam Energetyk ROW mógł wykorzystać potknięcie któregoś z wyżej rozstawionym przeciwników. I tak się stało, bowiem już po dwudziestu minutach goście ze Śląska prowadzili 2:0, a kaliszanom nie pomógł nawet strzelony gol w 47. minucie.

Tymczasem na dole tabeli bardzo ważny pojedynek odbył się w Katowicach. Walczący o utrzymanie Ruch Zdzieszowice przegrał po świetnym meczu z Rozwojem Katowice. 4:2. Miejscowych po raz pierwszy w tym sezonie prowadził znany kiedyś z ligowych boisk Marek Koniarek.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 32. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 3:1 (2:1)
1:0 - Ikegami 8'
2:0 - Feciuch 36'
3:0 - Feruga (k.) 66'
3:1 - Pietroń 76'

Calisia Kalisz - Energetyk ROW Rybnik 1:3 (0:2)
0:1 - Gładkowski 16'
0:2 - Krotofil 22'
1:2 - Grittner 47'
1:3 - Bałuszyński 90'

Chrobry Głogów - MKS Kluczbork 3:2 (0:1)
0:1 - Niziołek 11'
1:1 - Kaczmarek 49'
1:2 - Ganowicz 62'
2:2 - Michalec 65'
3:2 - Sędziak 67'

Rozwój Katowice - Ruch Zdzieszowice 4:2 (1:0)

3:1 - Białożyt 90'

Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń 3:0 (0:0)
1:0 - Cyganek 71'
2:0 - Grube 75'
3:0 - Cyganek 81'

Lech Rypin - Raków Częstochowa 0:3 (wo)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!